Piyasalarda panik havası! Faiz kararı sonrası altında ciddi bekleyiş: artış mı düşüş mü açıklandı

Türkiye'de milyonlar vatandaşın beklediği sıcak gelişmeler arasında yer alan altın fiyatları ile ilgili yeni gelişmeler duyurulmaya devam ediyor. Buna göre ise altında panik havası yaratıldı. Piyasalarda panik havası! Faiz kararı sonrası altında ciddi bekleyiş: artış mı düşüş mü açıklandı

Piyasalarda panik havası! Faiz kararı sonrası altında ciddi bekleyiş: artış mı düşüş mü açıklandı

Piyasalarda panik havası! Faiz kararı sonrası altında ciddi bekleyiş: artış mı düşüş mü açıklandı - Türkiye'de milyonlar vatandaşın beklediği sıcak gelişmeler arasında yer alan altın fiyatları ile ilgili yeni gelişmeler duyurulmaya devam ediyor. Buna göre ise altında panik havası yaratıldı. Türk Lirası'nın değer kaybı sonrası vatandaşlar paralarını yatırım araçlarında tutmaya başladı. Bu yatırım araçları yılın ilk başında dolar olurken ortasına doğru gelindiği süreçte ise altına döndü. Altın için çok fazla alım fırsatı doğarken bu süreçte altın toplanması piyasalarda devam etti.

Gerek küçük yatırımcı gerek ise büyük yatırımcıların en önemli konuları arasında yer alan altında ciddi bekleyiş sürüyor. Artış mı düşüş mü yaşanacak merak konusu olurken bugün Merkez Bankası tarafından gelecek faiz kararı sonrasında ise altının kaderini resmen çizilecek. İşte detaylar ve daha fazlası Kamu Gündemi adresinde yer edinmeye devam ediyor.

FED FAİZ ARTTIRDI

Amerika Merkez Bankası (FED) dün yaptığı açıklama ile birlikte 75 baz puan faiz artırımına gittiğini açıklamıştı. Yapılan açıklama sonrasında Türkiye'de piyasalar herhangi bir hareket vermezken bugün Merkez Bankası tarafından açıklanacak faiz kararı ile birlikte dolar, euro ve altında seyir ona göre değişecek. Yatırımcıların merakla beklediği gelişmeler arasında yer alan TCMB faiz kararı sonrasında ise neler yaşanacak merakla araştırılıyor. Bu süreçte en çok da altın yatırımcısı tedirgin olurken detaylar ise haberde yer ediniyor.

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI SONRASI ALTINDA BÜYÜK BEKLEYİŞ

Piyasalarda panik havası! Faiz kararı sonrası altında ciddi bekleyiş: artış mı düşüş mü açıklandı

Merkez Bankası tarafından açıklanacak olan faiz kararı ile birlikte altında büyük bekleyiş sona erecek. Buna göre ise 1000 TL altına kadar düşen gram altında yeni dönemde kırılma noktası olan 1100 TL aşılacak mı yoksa seyir bu şekilde devam mı edecek bekleniyor. 

Altın ile ilgili uzmanlardan gelen yorumlarda ise düşüşün şimdilik süreceği fakat faiz kararları sonrasında ise tekrar yükseliş yaşanabileceğine işaret ediliyor. Bu ve bunun gibi birçok gelişmelerin gün içerisinde yaşanması bekleniyor.

Ekonomistler MB faiz kararında düşüş ya da sabit kalması durumunda döviz ve altında yükseliş beklediğini işaret ederken yükselmesi durumunda ise düşüşe geçmesi bekleniyor.