Otomobil almak isteyenlere müjde! Büyük indirimle siz de otomobil alacaksınız

Otomobil almak isteyen vatandaşlarımızın dikkatine bu haber sizin için. Otomobiller de büyük indirimler sizleri bekliyor olacak. Peki araç fiyatlarının güncel hali ne oldu? İşte haberimizin devamında tüm detayları ile sizlerle… 

Otomobil almak isteyenlere müjde! Büyük indirimle siz de otomobil alacaksınız

Araç almak isteyen vatandaşları sevindiren yeni haber geldi. 2023 genel seçimlerine hazırlanmaya başlayan Ak parti otomotiv sektörünü canlandırmak için çalışmalar yapmaya devam ediyor. ÖTV indiriminde son dakika haberleri belli oldu. İşte tüm detaylar. 

Araba alacaklara bir müjdeli haber daha geldi

Ak Parti’de seçim hazırlıkları devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz hafta partisinin meclis grubu toplantısında son dakika gelişmelerini yayınladı. Ak partili bazı temsilcilerin basın mensupları tarafından vermiş olduğu bilgilerde , cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim programında net vaatlere yer vermek istediklerine dikkat çekti. Vaadlerine tüm kesimlerin anlayabilecekleri şekilde sade ve net ifadeler kullanarak dile getiren cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk etapta ÖTV indirimlerimi gündeme getireceğini dile getirdi. 

Otomobillerde ÖTV indirimi olacak mı? 

Maliye ve Hazine Bakanı Nurettin Nebati geçtiğimiz günlerde ÖTV de kesintinin olmayacağını dile getirdi. Fakat artmakta olan otomobil fiyatlarından dolayı vatandaşlarında otomobil almaları imkansız bir hale geldi. Bu durumdan dolayı ÖTV indiriminin seçinden önce başlanacağı da düşünüldü. Ak Parti tarafından edinilen bilgilere göre, 5 yıllık artış gösteren bir indiriminde uygulanacağı söylendi. Fakat toplam indirimin ise 5 yıl sonrasında yaklaşık olarak %50 olacağı tahmin edilmeye başlandı. ÖTV kesintilerine ilişkin tüm detaylar da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Araç için alınan 200.000 TL’lik ÖTV, beş yıl sonrasına 100.000 TL’ye kadar düşüş gösterecek. Seçimlerin yaklaşmasıyla beraber indirime gidilmesi büyük bir olasılık olarak görünüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimat göndermiş olduğu ve ak partinin ilk hamlesininde ÖTV’yi kesmek olduğu öngörüldü. Ak partinin yaklaşık olarak bir ay içinde yeni seçim için beyannamelerinin de açıklanacağı düşünülmeye başlandı. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? ÖTV indirimleri kalkınca araç almak gerçekten de kolaylaşacak mı? 

 

 

SONRAKİ HABER