O şehirde herkese otobüsler bedava olacak! İşte ulaşım desteği

Ülke genelinde bulunan çeşitli belediyeler, öğrenciler için özel destek programları İle ilgili açıklama yapmaya  devam ediyor. Öğrencilerin eğitim hayatını kolaylaştırmak adına ayrıca ailelere de destek olabilmek için destek ödemeleri yapılmakta. Ulaşım desteği ile ilgili detaylar haberimizin devamı

O şehirde herkese otobüsler bedava olacak! İşte ulaşım desteği

Ulaşım destek ödemeleri ile ilgili  gelişmeler öğrenciler ve aileler tarafından mercek altına alındı. Belediyelerde destek ödemeleri ile alakalı  bilgileri kamuoyuna duyurmak ta. Otobüsler bedava mı olacak. İşte ulaşım desteği ile ilgili tüm detaylar. 

Öğrenciye abonman ücreti desteği

ğitimde fırsat eşitliğinin sağlanıla bilmesini amaçlandığını ifade eden Mahsur Yavaş başkentli öğrencilere otobüslerde abonman hizmetine, çalışma istasyonlarından kütüphanelere, çamaşır yıkama merkezlerinden geçici barınma merkezlerine kadar çok fazla projeyi yaşama geçiren ABB, yeni bir uygulamaya imza atmaya hazırlandığı  ve geçen aylarda ise sosyal yardım alan ailelerin ilkokula da olan 6 bin 500 çocuğunun servis ücretlerini karşılamaya başlanıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından 2023 yılında da söz konusu ödemelere devam etmekte. Yeni uygulama ile sosyal yardım alan ailelerin ortaokul ve liseye giden 42 bin öğrenci için öğrenci abonman ücretini de karşılanacağı açıklandı.

Abonman ücretini belediye karşılayacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan Mansur Yavaş, sosyal yardım alan ailelerin ortaöğretimde okuyan öğrencilerine ulaşım desteği sağlanacağını ifade etti. Toplam olarak 42 bin ortaöğretim öğrencisinin abonman ücretinin belediye tarafından karşılanacağını dile getiren  Mansur Yavaş, destek programı ile alakalı son gelişmeleri sosyal medya hesabı üzerinden kamuoyuna duyurdu. 

Servis desteği sağlanmaya başlanacak. Konuya İle ilgili yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verdi. ”Bu kentte herkes için eşitlik ilkesiyle çalışmaktayız. Sosyal yardım alan ailelerin 6500 evladına servis desteğinin ödenmekte ve şimdi de ortaöğretimde okuyan 42 bin evladımızın abonman ücretini karşılayacağız. Bir evladımızın gülüşüne dünyaları sığdırabiliyorsak ne mutlu bizlere” İfadeleri yer almakta. Öğrencilere bu kapsamda servis desteği ödemesi verilmekte. Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım alan ailelere yönelik çeşitli destek ödemeleri yapmakta. Bu doğrultuda da, 6.500 öğrenci için servis desteği ödemesi yapılacak.

SONRAKİ HABER