O başkandan son dakika açıklaması geldi! Kırmızı et fiyatlarına o tarihte zam geleceği açıklandı: Kıyma, kuşbaşı, biftek, bonfile, pirzola, antrikot ne kadar?

Türkiye'de her geçen gün yeni gelişmeler duyurulmaya devam ediyor. Buna göre ise merakla beklenen kırmızı et zammına ilişkin ilk açıklama geldi. O başkandan son dakika açıklaması geldi! Kırmızı et fiyatlarına o tarihte zam geleceği açıklandı: Kıyma, kuşbaşı, biftek, bonfile, pirzola, antrikot..

O başkandan son dakika açıklaması geldi! Kırmızı et fiyatlarına o tarihte zam geleceği açıklandı

O başkandan son dakika açıklaması geldi! Kırmızı et fiyatlarına o tarihte zam geleceği açıklandı: Kıyma, kuşbaşı, biftek, bonfile, pirzola, antrikot ne kadar? Türkiye'de her geçen gün yeni gelişmeler duyurulmaya devam ediyor. Buna göre ise merakla beklenen kırmızı et zammına ilişkin ilk açıklama geldi. Önceki haftalarda süt ve süt ürünleri için zam haberi duyurulurken peşinden kırmızı ete zam geleceği de sektör kaynaklarından iletilmişti. Sonrasında ise Marmara ve Ege'de besicilik işi ile ilgilenen üreticilerin girdikleri zor hesaplamalar karşılığını bulamadı.

Süt ineklerini kesen üreticiler kırmızı etin kilosuna resmen 5 TL zam geldiğini duyurdu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) göre hayvan yemlerine gelen zamlar yüzde 145 olarak açıklanırken tüm detaylar ve daha fazlası haberimizin devamında yer alıyor.

KIRMIZI ETE ZAM

Türkiye'de her sektör grubunda maliyetlerin artması sebebi ile et fiyatlarının tekrardan zamlanması beklenmekte. Ot ve mısır gibi maliyetlerde 400 TL'lik ürün 500 TL'ye yükselirken, 1200 TL'lik bir ürünün 1500 TL'ye kadar çıkması sonrası üreticiler zamların kaçınılmaz olduğunu açıkladı.

O başkandan son dakika açıklaması geldi! Kırmızı et fiyatlarına o tarihte zam geleceği açıklandı: Kıyma, kuşbaşı, biftek, bonfile, pirzola, antrikot ne kadar?

TÜSEDAD BAŞKANI AÇIKLADI

FOX Ana Haber'e konuşan Tüm Süt, Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği Başkanı Sencer Solakoğlu, süt ineklerinin kesilmesinin üreticiyi olumsuz etkilediğini aynı şekilde bu durumda da kırmızı etin yeniden zamlanacağını belirtti.

GÜNCEL KIRMIZI ET FİYATLARI

Türkiye'de güncel kırmızı et fiyatları ise netleşiyor. Buna göre:

  • Kasaplarda kıyma 160 TL - marketlerde 200 TL
  • Dana kuşbaşı 170 - 180 TL 
  • Kuşbaşı kg 129,90 TL
  • Dana bonfile 298 TL
  • Pirzola dana 179,99 TL
  • Antrikot 229,90 TL