O banka faizsiz ihtiyaç kredisi fırsatını duyurdu! İhtiyaç kredisi kapsamında 300 bin TL verilecek

O banka vatandaşlara sıfır faizli ihtiyaç kredisi müjdesini duyurdu. Bu kampanya kapsamında sıfır faizli 300 bin TL ihtiyaç kredisi verilecek. Bu krediden faydalanmak için bazı şartlar var. İşte o şarlar haberimizin devamında yer alıyor.

O banka faizsiz ihtiyaç kredisi fırsatını duyurdu! İhtiyaç kredisi kapsamında 300 bin TL verilecek

Halkbank sıfır faizli ihtiyaç kredisini duyurdu. Banka verecek olduğu faizsiz ihtiyaç kredisi ile ilgili açıklamalarda bulundu. İşte Halkbank kredi açıklaması; "Başvuru tarihi itibarıyla son 5 yıl içinde, 2016 yılında uygulamaya konulan KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Protokolü ile 2017 yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Protokolü kapsamında KOSGEB destekli kredilerden yararlanan esnaf ve sanatkarlar ile deprem, heyelan, sel afetlerine ve/veya terör olaylarına maruz kalmaları nedeniyle KOSGEB Acil Destek Kredisi Programı kapsamında KOSGEB destekli kredilerden yararlanan esnaf ve sanatkarlar hariç, diğer kamu kurum ve kuruluşların faiz ve/veya hibe desteği niteliğindeki desteklerinden yararlanan esnaf ve sanatkarlar Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli bu kredilerden faydalanamayacaktır." ifadelerine yer verildi. 

FAİZSİZ 300 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MÜJDESİ

Halkbank sıfır faizli 300 bin TL ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanmak için bazı şartlar öne sürmektedir. Bu krediye başvuru yapabilmek için 35 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. Genç girişimcilerin yararlanabileceği bu kredi ile girişimciler hazırlamış oldukları projeleri KOSGEB'e sunabilir. KOSGEB tarafından onaylanan projeleri ise Halkbank'a da sunulacaktır. Bu sayede yüzde 100 indirimli 300 bin TL kredi fırsatından yararlanabilir.

Bu kredi başvurusuna başvuru yapamayacak olan vatandaşlar ise şu şekilde belirlenmiştir;

Daha önce KOSGEB tarafından verilmiş olan hibe ve faizsiz kredi desteklerinden faydalanmamış olması istenmektedir. Bunun yanında Hazine ve Maliye Bakanlığına faiz destekli kredi borcu bulunan vatandaşlar da Halkbank'ın sunmuş olduğu bu kredi fırsatından yararlanamazlar.