Milyonlarca emekliye duyuruldu SSK BAĞKUR Emekli sandığı fark etmiyor SGK o tarihte hesabınıza 1.100 TL para yatıracak

Ay sonunu getirmekte zorlanan emeklilere yeni destek ve ödeme haberleri peş peşe gelmeye devam ediyor. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank emeklilere desteklerini açıklarken 2023 yılı için o tarihte emeklilerin hesabınıza 1.100 TL para yatıracaklar.

SSK BAĞKUR Emekli sandığı fark etmiyor SGK o tarihte hesabınıza 1.100 TL para yatıracak

Emeklilerin nakit para ihtiyaçları her geçen gün artmaya devam ederken milyonlarca emekliye yeni destek müjdeleri peş peşe gelmeye devam ediyor. 2023 yılı için seyyanen zam müjdesi beklenirken aynı zamanda emekli maaşına enflasyon farkı ve refah payı ile bu sene yüksek zam yapılması bekleniyor. 

2023 yılı için beklenen bir diğer müjde ise emeklilere bayram ikramiyesi için ödenen zam tutarı olarak öne çıkıyor. AK Parti tarafından yapılan yasal düzenleme ile emeklilere bayram ikramiyesi ilk olarak 2018 senesinde ödenmeye başlanmış, o tarihte rakam bin TL olarak duyurulmuştu. Aradan geçen uzun süreye rağmen tutarda sadece bir kere değişikliğe gidilmiş ve geçen sene söz konusu rakam 1.100 TL'ye yükseltilmişti. 

EMEKLİLERE BAYRAM İKRAMİYESİ 2023 SON DAKİKA: YENİ ZAM VAR MI?

Ekonomide yaşanan dalgalanma nedeni ile bu sene emeklilere çok sayıda destek ve yardım verilirken gözler emekliye bayram ikramiyesi rakamlarına çevrilmişti. Söz konusu rakam için emekli dernekleri uzun süredir yeni zam beklentisini dile getirirken 2023 seçimleri için ilk kez olumlu haberler gelmeye başlamıştı. Finans kulislerine sızan ilk bilgilere göre emekliye bayram ikramiyesi için bu sene en az 1.250 TL ödenebileceği hatta rakamın 1.500 liraya kadar çıkartılabileceği belirtildi. 

Milyonlarca emekliye duyuruldu SSK BAĞKUR Emekli sandığı fark etmiyor SGK o tarihte hesabınıza 1.100 TL para yatıracak

Bu sene her iki bayram ikramiyesinin de 2023 yılının Haziran ayında yapılması beklenen genel seçimlerin öncesine gelmesi zam beklentisini güçlendirirken söz konusu rakamın 1.500 TL olması durumunda Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyesi olmak üzere emekliler 3 bin TL ödeme alacaklar. 

EMEKLİYE RAMAZAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE ZAMAN, HANGİ TARİHTE ÖDENECEK?

En kötü ihtimalle emeklilere zam yapılmasa bile 2023 yılının Nisan ayında Ramazan Bayramı öncesinde en az 1.100 TL hesaplara ödeme geçilecek. Söz konusu ödemeler emeklilerin maaş aldıkları banka hesaplarına SGK tarafından otomatik olarak yatırılacak. 

2023 yılında Ramazan Bayramı 21 Nisan 2022 Cuma günü kutlanacak. Bu nedenle SGK tarafından ödemelerin 14 Nisan 2023 Cuma günü ya da 17 Nisan 2022 Pazartesi günü itibari ile hesaplara yatırılması bekleniyor. Zam gelmemesi durumunda söz konusu rakam 1.100 TL olarak yatırılacak ancak zam yapılması durumunda yeni belirlenen rakam ödenecek.

Kamugundemi.com

SONRAKİ HABER