Merkez Bankası faiz kararı saat kaçta açıklanacak?

Türkiye'de bugün gözler Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'na çevrildi. Kasım ayı faiz kararı bugün resmen açıklanacak.

Merkez Bankası faiz kararı saat kaçta açıklanacak?

Merkez Bankası faiz kararı saat kaçta açıklanacak? Türkiye'de bugün gözler Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'na çevrildi. Kasım ayı faiz kararı bugün resmen açıklanacak. Türkiye'de ay başından beri en merak edilen konular arasında yer alan faiz kararları ile ilgili sıcak gelişmeler kamuoyu ile paylaşıldı. Bu doğrultuda alınacak faiz kararına dair detaylar da piyasaları derinden etkileyecek.

Hükümete yakın kaynaklar faizin tek haneye kadar inmesini bekliyor. Son olarak Ekim ayında bilindiği üzere yapılan 150 baz puan indirim sonrası faiz 12,00'dan 10,50'a gerilemişti. Bugünde alınacak 100 baz ve üstü faiz indirimi faizlerin tek haneye kadar inmesini sağlayacak. 

BEKLENTİLER NE YÖNDE?

18 ekonomistin katılımı sonrasında; Anket sonuçlarına göre, ekonomistlerin çoğu politika faizinin 150 baz azaltılarak yüzde 9'a indirilmesini bekliyor.

Ekonomistlerden biri 100 baz puanlık ve biri de 125 baz puanlık indirim öngörürken, yıl sonu politika faiz oranına ilişkin beklentilerin medyanı da yüzde 9 oldu.

FAİZ KARARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Merkez Bankası faiz kararı bugün saat 14:00'da resmen duyurulacak. Faiz kararı açıklanır açıklanmaz bilgi sahibi olmak için mobil uygulamamızı indirin:

ANDROİD TIKLA

APPLE TIKLA

HUAWEİ TIKLA

SONRAKİ HABER