Merkez Bankası faiz indirimi yaptı bankalardan anında yanıt geldi! İhtiyaç kredisi faizleri düştü: Vakıfbank Ziraat Halkbank faiz oranı geri ödeme tablosu!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından bugün merakla beklenen faiz kararı sonunda geldi. Buna göre ise faiz oranında artış olmadı. Merkez Bankası faiz indirimi yaptı bankalardan anında yanıt geldi! İhtiyaç kredisi faizleri düştü: Vakıfbank Ziraat Halkbank faiz oranı geri ödeme tablosu!

Merkez Bankası faiz indirimi yaptı bankalardan anında yanıt geldi! İhtiyaç kredisi faizleri düştü

Merkez Bankası faiz indirimi yaptı bankalardan anında yanıt geldi! İhtiyaç kredisi faizleri düştü: Vakıfbank Ziraat Halkbank faiz oranı geri ödeme tablosu! Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından bugün merakla beklenen faiz kararı sonunda geldi. Buna göre ise faiz oranında artış olmadı. Merkez Bankası tarafından gelen açıklamalar sonrasında ise bankaların güncel faiz oranları ve geri ödeme tablolarında da güncellemeler yapıldı.

T.C. Merkez Bankası tarafından alınmış olan karar doğrultusunda faiz kararlarında 100 baz puan indirime gidilme kararı alındı. Yeni alınan kararın ardından kamu bankaları faiz oranlarında güncellemeye gitti. Açıklanan kararın hemen ardından gidilen faiz düşürme politikası tüketici kredilerine de yansıdı. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank gibi kamu bankaları başta olmak üzere bankalar faiz oranlarını güncellemeye başladılar.

Faiz oranlarında yaşanan düşüşler ise vatandaşların kredi ihtiyaçlarını olumlu anlamda etkileyecek. Düşen faiz oranları kapsamında bankaların yeni faiz oranları ise merak konusu oldu. Çok sayıda vatandaş için büyük önem taşıyan kredi faiz oranlarında gidilen bu düşüş sonrası kredi koşulları da değişkenlik göstermeye başladı. Yeni alınmış olan kararlar kapsamında düzenlenen faiz oranlarına örnek olmak üzere 3 kamu bankasının kredi tabloları haberin devamında, Kamu Gündemi adresinde...

YENİ FAİZ ORANLARI

Pek çok banka T.C. Merkez Bankası tarafından alınmış olan karar ile birlikte faiz oranlarında güncellemeye gitti. Yeni faiz oranlarında yaşanan düşüşler ise kredi çekecek olan vatandaşların bütçelerine pozitif olarak yansımaya başlayacak. T. C. Merkez Bankası'nın almış olduğu karar sonrası 3 kamu bankasının örnek kredi tabloları aşağıdaki gibidir.

Kredi tabloları 10 bin TL tutarında ihtiyaç kredileri örnek alınarak hesaplanmış olup oran ve tutarlarda değişkenlikler gözlemlenebilir. İşte o tablolar;

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Merkez Bankası faiz indirimi yaptı bankalardan anında yanıt geldi! İhtiyaç kredisi faizleri düştü: Vakıfbank Ziraat Halkbank faiz oranı geri ödeme tablosu!

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi

Merkez Bankası faiz indirimi yaptı bankalardan anında yanıt geldi! İhtiyaç kredisi faizleri düştü: Vakıfbank Ziraat Halkbank faiz oranı geri ödeme tablosu! - Resim : 2

Halkbank İhtiyaç Kredisi

Merkez Bankası faiz indirimi yaptı bankalardan anında yanıt geldi! İhtiyaç kredisi faizleri düştü: Vakıfbank Ziraat Halkbank faiz oranı geri ödeme tablosu! - Resim : 3

3 kamu bankasının kredi tabloları yukarıdaki gibi olup oranlar ve tutarlar çeşitli etkenlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Detaylı bilgilere ilgili bankaların internet adreslerinden, mobil uygulamalarından ve şubelerinden ulaşabilir ve kredi başvurularınızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz.