Memur ve emekliler dikkat! Beklenen haber geldi: Cuma günü hesaplara yatacak

Memur emeklilerinin heyecanla beklediği haber geldi. Bu doğrultuda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı ve ödemelerin ne zaman yapılacağı paylaşıldı.

Memur ve emekliler dikkat! Beklenen haber geldi: Cuma günü hesaplara yatacak

Gelen bir son dakika haberine göre memur emeklilerinin heyecanla beklediği haber paylaşıldı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından memur ve emeklileri sevindirecek haber paylaşıldı. Bakanlık tarafından yapılan duyuruda emeklilerin alacağı zam farkı ve ek gösterge farkının 27 Ocak Cuma günü hesaplara yatacağı aktarıldı. 

27 OCAK'TA ÖDENECEK

Memur ve emekliler için çok önemli bir duyuru yapıldı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada emeklilerin alacağı zam farkı ve 3600 ek gösterge farkları hesaplara yatırılacağı belirtilerek ödemelerin 27 Ocak'ta başlayacağı bildirildi. 

Çalışma Bakanlığı tarafından yapılan duyurunun devamında Emekli Sandığı bendi kapsamında emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı almakta olanların 1 Ocak 2023 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan aylık farkı ile 15 Ocak 2023 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan ek gösterge fark tutarları, aylık almakta oldukları banka ve PTT şubelerindeki hesaplarına gönderilerek 27 Ocak 2023 Cuma günü ödenmeye başlanacağı ifade edildi.

ÖDEME AYRINTILARI 

Söz konusu ödemelerin ayrıntılarına ilişkin yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Aylıklarını her ay alanlara; Ocak ayı olmak üzere 1 aylık tutarında,

Aylıklarını üçer aylıklar halinde almakta olanlardan;

Grupta Kasım-Aralık-Ocak döneminde aylık alanlara; 1 aylık tutarında,

Grupta Aralık-Ocak-Şubat döneminde aylık alanlara; 2 aylık tutarında,

Grupta Ocak-Şubat-Mart döneminde aylık alanlara; 3 aylık tutarında

aylık farkı tahakkuk ettirilmiştir. Bu kapsamda 2.384.079 kişiye ek gösterge farkı dahil ödenecek fark tutarı 7,8 Milyar TL’dir.

SONRAKİ HABER