Maaşlara ek zam için beklenen haber geldi! Bakanlık resmen duyurdu: Tarih belli oldu

Milyonlarca kişinin beklediği ödeme haberinin geldiği belirtilerek memur emeklilerinin beklediği ödeme tarihine ilişkin duyuru yapıldı.

Maaşlara ek zam için beklenen haber geldi! Bakanlık resmen duyurdu: Tarih belli oldu

Gelen son dakika haberine göre memur emeklilerinin beklediği haber geldiği belirtilerek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, emeklilerinin alacağı zam farkı ve ek gösterge farkının hesaplara yatacağı tarih belli oldu. Bu durumda beklenen ek ödemelerin 27 Ocak'ta hesaplara yatırılmaya başlanacağı bildirildi.

HANGİ TARİHTE?

Memur emeklisinin gözü kulağı yapılacak olan ödemelerde olduğu belirtilerek Bakanlık tarafından açıklama yapıldı. Bu açıklamada ek gösterge ve maaş farkı için 27 Ocak işaret edildi.

Konu ile ilgili olarak Bakanlık tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"Emekli Sandığı bendi kapsamında emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı almakta olanların 1 Ocak 2023 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan aylık farkı ile 15 Ocak 2023 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan ek gösterge fark tutarları, aylık almakta oldukları banka ve PTT şubelerindeki hesaplarına gönderilerek 27 Ocak 2023 Cuma günü ödenmeye başlanacaktır."

NE KADAR ÖDEME YAPILACAK? 

Aylıklarını her ay alanlara; Ocak ayı olmak üzere 1 aylık tutarında,

Aylıklarını üçer aylıklar halinde almakta olanlardan; Grupta Kasım-Aralık-Ocak döneminde aylık alanlara; 1 aylık tutarında,  Grupta Aralık-Ocak-Şubat döneminde aylık alanlara; 2 aylık tutarında, Grupta Ocak-Şubat-Mart döneminde aylık alanlara; 3 aylık tutarında aylık farkı tahakkuk ettirildiği ifade edildi.

Bununla beraber 2.384.079 kişiye ek gösterge farkı dahil ödenecek fark tutarı 7,8 Milyar TL olduğu ifade edildi. 

SONRAKİ HABER