Kripoto para piyasalarına dev operasyon! Bitzlato operasyonu sonrası piyasalar endişeli! Bitcoin'de kritik seviye...

Kripto para borsası Bitzlato’ya yönelik kara para operasyonu yapıldı. Operasyon sonrasında piyasalarda endişeler ise devam ediyor. 100’den fazla kripto hesabı donduruldu…

Kripoto para piyasalarına dev operasyon! Bitzlato operasyonu sonrası piyasalar endişeli!

2023 Ocak ayının ilk günlerinden itibaren kripto para piyasalarında toparlanma eğilimi görülmeye devam ediyor. Son dönemde kripto para sektöründe kara para operasyonları, dolandırıcılıklar ve manipülasyon faaliyetleri ise artmış durumda.

Son olarak kripto para borsası Bitzlato’ya yapılan kara para operasyonu kapsamında şirket CEO’sunun da aralarında yer aldığı 5 kişi göz altına alındı. Toplamda 50 milyon euro değerinde 100’den fazla kripto para hesabının dondurulduğu ifade ediliyor.

50 MİLYON EURO DEĞERİNDE HESAP DONDURLDU!

Kripoto para piyasalarına dev operasyon! Bitzlato operasyonu sonrası piyasalar endişeli! Bitcoin'de kritik seviye...

Avrupa Birliği Polis Teşkilatı (EUROPOL) koordinasyonunda gerçekleştirilen kara para aklama operasyonu kapsamında üst düzey yöneticilerin de aralarında olduğu 5 kişi gözaltına alındı. ABD ve Fransa tarafından gerçekleştirilen operasyon, Belçika, Güney Kıbrıs, Portekiz, İspanya ve Hollanda güvenlik birimlerinin de desteğini aldı.

Operasyonun detaylarına göre 18 milyon euro değerinde mal varlığına el konuldu. Ayrıca toplamda 50 milyon euro değerinde 100’den fazla kripto para hesabının da dondurulduğu kaydedildi. Yeni operasyon sonrasında kripto para piyasalarında ise karışık seyir devam ediyor.

BİTCOİN’DE KRİTİK SEVİYELER GÖRÜLDÜ!

24 Ocak Salı gününe kritik seviyede başlayan Bitcoin, 23 bin doların üzerinde seyrediyor. Son 24 saat içinde 23 bin doları 5 defa aşan Bitcoin için yeni seviyeler bekleniyor. Piyasalarda bir yandan operasyonlar diğer yandan FED kararlarının açıklanmasının beklenmesi etkisini sürdürüyor.

Bitcoin’in sadece Ocak ayının başından bugüne kadar yüzde 37 kazandırdığı aktarılıyor. Son 1 haftada ise yüzde 4.3 değer kazanan Ethereum’da 2023’te yüzde 34 yükseliş kaydetti. Bitcoin’de 23 bin dolar seviyesi takip ediliyor.  

SONRAKİ HABER