Kredi kartı kullananlar için müjde! Faiz oranları düşürüldü işte yeni oranlar

Merkez Bankası tarafından verilen talimat ile birlikte bankalara yazı gönderildi. Buna göre ise kredi kartı ve kredili mevduat hesaplarında faizler düştü. Kredi kartı kullananlar için müjde! Faiz oranları düşürüldü işte yeni oranlar

Kredi kartı kullananlar için müjde! Faiz oranları düşürüldü işte yeni oranlar

Kredi kartı kullananlar için müjde! Faiz oranları düşürüldü işte yeni oranlar - Merkez Bankası tarafından verilen talimat ile birlikte bankalara yazı gönderildi. Buna göre ise kredi kartı ve kredili mevduat hesaplarında faizler düştü. Milyonlarca kredi kartı kullanıcısı için duyurulan bu haber sonrasında ise detaylar da araştırılmaya başlanmıştı. Buna göre ise Merkez Bankası geçen ay düşürmüş olduğu gösterge faizi sonrası bankaların müşterilerinin kredi kartına ve kredili mevduat hesapları için uygulamış olduğu faiz oranlarını da düşürdü.

Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamada 1 Ekim itibari ile kredi kartı işlemleri için uygulanacak olan azami faiz oranları Türk Lirası adına 1.63 olarak belirlendi. Bu rakamlar geçen ay yüzde 1.73 olarak uygulanırken kredi kartı gecikme faizi ise yüzde 2.03'den 1.93'e kadar düşürüldü.

BORÇ ARTIK BORÇLA KAPANMAYACAK

Türkiye'de artık faiz oranları bankaların müşterilerine sunmuş olduğu kredi mevduat hesaplarında da geçerli olacak. Vatandaşlar için ek hesap ve ek para gibi isimlerle anılan kredili mevduat hesaplarında aylık faiz oranları bu ay itibariyle yüzde 1.93 olarak açıklandı.

kamugundemi.com - ANKARA