Kiracı ve ev sahipleri dikkat! Sistem tamamen değişti Artık e-Devlet üzerinden yapılacak

Ev sahibi ve kiracıları ilgilendiren çok önemli bir gelişme yaşandığı belirtilerek e-Devlet üzerinden yapılacağı paylaşıldı.

Kiracı ve ev sahipleri dikkat! Sistem tamamen değişti Artık e-Devlet üzerinden yapılacak

Milyonlarca ev sahibi ve kirada oturan vatandaşı ilgilendiren bir gelişme yaşandığı belirtilerek yeni düzenleme yapıldığı ifade edildi. Bu doğrultuda kira sözleşmelerinin değiştiği belirtilerek e-Devlet üzerinden yapılacağı bildirildi. Bu konu hakkında eylem planı hazırlandığı belirtilerek eylem planının ayrıntıları da ifade edildi. Söz konusu düzenlemenin 2024 yılı sonuna kadar devam edeceği ifade edildi.

EYLEM PLANI YÜRÜRLÜĞE KONULDU 

Kiracı ve ev sahiplerini ilgilendiren karar alındığı belirtilerek kira sözleşmelerinin e-Devlet üzerinden yapılacağı ifade edilerek e-Devlet üzerinden yapılması için çalışma başlatıldığı bildirildi. Bu uygulama kapsamında kayıtdışılığın önüne geçilmesi hedeflendiği belirtilerek yeni uygulama hakkında Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada 291 kurum ve kuruluşla işbirliği yaparak 900 öneriyi değerlendirildiği bildirildi ve 2023-2025 dönemini kapsayan, “Kayıt Dışı Ekonomiyle Mücadele Eylem Planı”nın yürürlüğe konulduğu vurgulandı.

BAKAN NEBATİ'NİN AÇIKLAMALARI

Bakan Nebati bu eylem planı hakkında bir açıklama yaptı ve "Rekabet gücünü artırmak, vergi kaybının önüne geçerek sürdürülebilir büyümeyi sağlamak ve gelir dağılımını daha adaletli bir yapıya kavuşturmak için kayıt dışı ekonomiyle mücadelemize devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

SONRAKİ HABER