Kimliğinizle hemen PTT'ye gidin! 2.500 TL para verilecek: Hemen paranızı alabilirsiniz

Kış ayının resmen gelmesi ve soğukların başlaması ile birlikte devlet verdiği kış destek ödemelerini artırmaya başladığı belirtildi ve bu konuda başvuru ile ayrıntılara ilişkin bilgi verildi.

Kimliğinizle hemen PTT'ye gidin! 2.500 TL para verilecek: Hemen paranızı alabilirsiniz

Kış ayının resmen gelmesi ve soğukların başlaması ile birlikte devlet verdiği kış destek ödemelerini artırmaya başladığı belirtildi ve ihtiyacı olan vatandaşlara ve ailelere verilen destek ödemeleri her geçen gün artmaya devam ettiği ifade edildi. Bu konuda yapılan açıklamada doğalgaz destek ödemelerinin başladığı kimlik ve fatura ile PTT'ye başvuru yapılarak 2.500 TL alınabileceği bildirildi.

DESTEK ÖDEMELERİ BAŞLADI

Sosyal destek ödemeleri özellikle ihtiyaç sahibi vatandaşların yardımına koşmaya devam ettiği belirtilerek verilen yardım ödemelerinin miktarları ve başvuru ayrıntıları araştırılmaya başlandı.

2023 yılına girdiğimiz bu günlerde doğalgaz destek ödemelerinin detayları araştırıldığı belirtilerek Eylül ayında başlayan destek ödemeleri Mart ayına kadar devam edecek. Ödemelerin 900 TL ile 2.500 TL arasında olacağı vurgulandı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklama kapsamında 3294 sayılı Kanun doğrultusunda ihtiyaç sahibi ailelere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları tarafından doğalgaz destek ödemesi yapılıyor. Ödemeler vatandaşların hesaplarına yatırılmaya başlandı.

GEREKLİ ŞARTLAR 

Söz konusu destekten yararlanmak isteyen vatandaşların haiz olması gerektiği şartlar şöyle:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

E-devlet sistemi üzerinden destek programına başvuruda bulunmak,

Doğalgaz arzı bulunan ilçe ya da beldede ikamet etmek,

İkamet adresinin ön ödemeli ya da faturalı bir sayaca bağlı bulunan doğalgaz aboneliğinin bulunması,

Ödenecek faturasının mesken abone grubuna ait olması,

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları tarafından hak sahibi olarak belirlenmesi.

BAŞVURU AYRINTILARI

Doğalgaz destek ödemelerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile birlikte e-devlet sistemine giriş yapmalıdır. Sayfa üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ” Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti” başvuru sayfası üzerinden kimlik bilgilerini doğrulamanız gerekiyor. Bu şekilde başvuru işlemlerini yapabilirsiniz.

SONRAKİ HABER