İndirimden sonra rekor zam geldi! Akaryakıt fiyatları çok sert zamlandı: İşte illere göre yeni yakıt fiyatları

Akaryakıt fiyatlarına geçtiğimiz günlerde önemli bir indirim yapılmıştı. Bunun ardından bugün ise akaryakıt fiyatları zamlandı.

İndirimden sonra rekor zam geldi! Akaryakıt fiyatları çok sert zamlandı: İşte illere göre fiyatlar

Gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorine 1 lira 14 kuruş zam yapıldı. Benzin fiyatında ise değişiklik olmadı. İstanbul'da motorinin litresi 37.53 TL'den satılırken, benzinin litresi ortalama 34.55 TL'den satılmaktadır. Akaryakıt fiyatları, Brent petrol fiyatları ve döviz kurlarındaki değişikliklere bağlı olarak sürekli olarak güncellenmektedir. Tüketicilerin ve sürücülerin fiyat değişikliklerini takip etmeleri önemlidir.

1 LİRA 14 KURUŞ ZAM YAPILDI 

Motorine yapılan zam, Brent petrol fiyatları ve döviz kurlarındaki değişikliklerin etkisiyle gerçekleşti. Akaryakıt fiyatları, uluslararası piyasalardaki gelişmelere bağlı olarak düzenli olarak revize edilmektedir. Gece yarısından itibaren geçerli olan zam, motorin fiyatlarını etkileyerek litre başına 1 lira 14 kuruşluk bir artışa neden oldu.

37,53 TL'DEN SATILIYOR 

İstanbul'da motorin şu anda litresi 37.53 TL'den satılmaktadır. Benzin fiyatlarında ise söz konusu dönemde bir değişiklik olmamıştır, benzinin litresi ortalama 34.55 TL'den satılmaktadır.

Tüketicilerin ve sürücülerin akaryakıt fiyatlarını düzenli olarak takip etmeleri, güncel fiyat değişikliklerini anlamaları ve buna göre planlama yapmaları önemlidir. Fiyat değişimleri, enerji piyasalarındaki olaylara ve küresel ekonomik faktörlere bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir.

SONRAKİ HABER