İhtiyacı olanlara 700 TL gıda yardımı yapılacak! Almanız için sadece form doldurmanız yeterli

Yapılan zamlar sonrasında geçim şartlarının oldukça zorlandığı şu günlerde vatandaşlar çeşitli devlet yardımlarını araştırmaya başladı. İhtiyacı olanlara 700 TL gıda yardımı yapılacak detaylar haberimizin devamında sizlerle...

İhtiyacı olanlara 700 TL gıda yardımı yapılacak! Almanız için sadece form doldurmanız yeterli

 Kredi ve yardım ödemelerine ile ilgili yapılan araştırmalar hız kazandı. 700 TL gıda yardımı başvurusunu nasıl yapılır ve kimler gıda yardımından yararlanabilir. İşte tüm detaylar. 

Dar gelirli  ailelere gıda yardımı desteği 

Dar geliri ve geliri olmayan vatandaşların yaşam koşulları her geçen gün daha da zorlaşmakta. Gıda fiyatlarındaki yüksek  artışlar sebebi ile alım gücü daha çok düştü. Devlet ise tamda bu noktada ihtiyaç sahiplerine destek olmakta. Dar gelirli ve geliri olmayan ailelere destek veriliyor. Gıdaya alımı yapamayan aileler için sunulan destek ödemesi İçişleri Bakanlığı’nın Açık Kapı uygulaması üzerinde de yapılmaktadır.

700 TL Gıda Yardımı Başvuru Şartları

Gıda yardımı başvurusunda  bulunmak için bazı şartların sağlanması gerekmekte Bu şartlar ise şu şekilde.Yardım başvurusu yapacak olan kişinin herhangi bir gelirinin olmaması gerekmekte. Geliri olup da başvuruda bulunmak isteyen kişilerin gelirinin miktarı muhtaçlık sınırının altında olması gerekmekte. Ayrıca gelir durumunun kötü olduğuna dair muhtaçlık belgesi çıkarılması şartı yer almaktadır. Tüm bu şartlar sağlanıyorsa eğer gerekli bilgiler doldurularak başvuru yapılabilir. Verilen bu bilgilerin doğruluğu önem arz etmektedir.  Başvuru sonrasında ise belediye ekipleri adreslere giderek kişinin hangi şartlar altında yaşadığını kontrol etmeye başladı. 

Gıda yardımı başvurusu nasıl yapılır?

 Devlet tarafından yapılan yardımların çoğuna  e-Devlet üzerinden başvuru yapılmaktadır. Gıda yardımı içinde e-devlet üzerinden kolaylıkla başvuruda bulunabilirsiniz. Şayet bir e-Devlet şifreniz yoksa, İlk olarak PTT’ye giderek  e-Devlet şifresini alabilir. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra ise  platforma giriş yaparak ‘gıda yardım başvuru’ araması yapabilirsiniz. Başvuru sırasında istenilen belgeler ise şunlardır: Yardımı istediğinize dair bir dilekçe olması gerekmekte. Nüfus cüzdanı fotokopisi ve Muhtaçlık belgesi bulunması gerekmektedir. Açılan gıda yardım başvuru sayfasına yukarda bahsedilen bilgiler girildikten sonra başvuru tamamlanmış olur. Belediye özelinde gerekli belgeler değişiklik göstermektedir.

SONRAKİ HABER