Hesaplarınızı kontrol edin Ziraat Bankası ve Halkbank 500 TL yatırmış olabilir

Ziraat Bankası ve Halkbank üzerinden TOKİ sosyal konuta başvuru yapanlar için duyuru yapıldı.

Hesaplarınızı kontrol edin Ziraat Bankası ve Halkbank 500 TL yatırmış olabilir

Hesaplarınızı kontrol edin Ziraat Bankası ve Halkbank 500 TL yatırmış olabilir - Ziraat Bankası ve Halkbank üzerinden TOKİ sosyal konuta başvuru yapanlar için duyuru yapıldı. Başvurusu kabul edilmeyen ve kurada ismi çıkmayan vatandaşlara başvuru ücretleri geri iade edilmeye başlandı. Bankalar tarafından yapılan açıklama doğrultusunda yatırmış olduğunuz başvuru ücretlerini geri hesabınıza alabileceksiniz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan ve tüm Türkiye'de ses getiren sosyal konut projelerine toplam başvuru sayısı 8 milyonu geçti. Bu başvuruların yarısından azı reddedilirken kura çekimleri de resmen başladı. Kurada ismi çıkmayan ve başvuruları reddedilen için de başvuru ücreti için yatırmış oldukları 500 TL geri hesaplara iade edilmeye başlandı.

TOKİ BAŞVURUP RED YANITI ALANLAR DİKKAT

TOKİ 81 il 250 bin sosyal konut ve arsalarda başvuru şartlarına uymayan kişiler yatırmış oldukları ücretleri geri hesaplarına iade olarak olacak. Vatandaşların başvuruları ikamet, gelir ve diğer şartlara uymazken bu süreçte kurada da isimleri çıkmamış olabilir. Bulundukları bölgelere göre Ziraat Bankası ya da Halkbankası'na 500 TL başvuru ücreti yatıranlar ödemeler geri iade edilecek.

KURADA HAK SAHİBİ OLAMAYANLAR

TOKİ sosyal konut kura kura çekimleri başlarken şimdiye kadar 20'yi aşkın şehirde kura sonuçları netleşti. Kurada adı çıkmayan vatandaşlar da yatırmış oldukları başvuru ücretlerini geri hesaplarına alabilecek.

TOKİ'de en sıcak gelişmelerden anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin:

ANDROİD İÇİN TIKLAYIN

İOS İÇİN TIKLAYIN

TOKİ BAŞVURU İADESİ NASIL ALINIR?

 

TOKİ kura çekilişine katılan kişiler arasında yapılan kura çekimi ile ev sahibi olmaya hak kazanan kişiler büyük sevinç yaşarken kurada adı çıkmayan kişiler ise başvuru parası olarak yatırdıkları tutarları nasıl iade alacaklarını araştırmaya başladılar. 

Buna göre ise başvuru iadeleri Ziraat Bankası ve Halkbank üzerinden yapılacak. Kurada ismi çıkmayan kişilere 5 iş günü içerisinde başvurusu reddedilen kişiler ise banka şubelerine giderek ödemelerini hesaplarına alabilecek.

 

SONRAKİ HABER