Günün ilk zam haberi geldi! Zeytinyağı yemek artık hayal olacak tek gecede 86 TL birden zamlandı

Türkiye'de milyonların merakla araştırdığı konular arasında yer alan market gıda fiyatlarında yeni zam haberleri gündeme yansıdı.

Günün ilk zam haberi geldi! Zeytinyağı yemek artık hayal olacak tek gecede 86 TL birden zamlandı

Günün ilk zam haberi geldi! Zeytinyağı yemek artık hayal olacak tek gecede 86 TL birden zamlandı - Türkiye'de milyonların merakla araştırdığı konular arasında yer alan market gıda fiyatlarında yeni zam haberleri gündeme yansıdı. Bu doğrultuda ise vatandaşlar yeni ürün fiyatlarını araştırırken zeytinyağı yemenin de artık hayal olacağı belirtildi. Bu doğrultuda 2 litrelik zeytinyağı ürünlerine gelen bu zam sonrası fiyatlar giderek artmaya devam ediyor.

Enflasyon oranlarının da üstünde gelen gıda ürünlerine zam sonrası vatandaşların tepkisi giderek artıyor. Bu doğrultuda hükümet kanadından sert yaptırımların geleceği ifade edilirken son dönemlerde zincir market CEO'larından gelen açıklamada bardağı taşıran son damla oldu. Bunun öncesinde ise zincir marketlerde zeytinyağı ürünlerine 86 TL birden zam geldi.

ZEYTİNYAĞI'NA ZAM

Günün ilk zam haberi geldi! Zeytinyağı yemek artık hayal olacak tek gecede 86 TL birden zamlandı

Sosyal medyada sabah erken saatlerde paylaşılan görüntülere göre zeytinyağı ürününde fiyat etiketinin değiştiği resmen belli oldu. Buna göre ise 207,90 TL olan Taris Riviera Zeytinyağı 2 litre ürünü bugün gelen zam ile birlikte 275,50 TL'ye yükseldi.

Günün ilk zam haberi geldi! Zeytinyağı yemek artık hayal olacak tek gecede 86 TL birden zamlandı - Resim : 2

Zeytinyağı ürünlerinde zam gelen bir diğer üründe Taris Kuzey Ege Sızma Zeytinyağı 2 litre ürünü oldu. Bu ürün için de 220,90 TL satış fiyatı bugün itibariyle 306,50 TL'ye kadar yükseldi. Artan fiyatlar sonrasında ise vatandaşlar sosyal medyada büyük tepki gösteriyor.

Market etiket fiyatları birçok yerde hızlıca değişirken hükümet kanadından gelecek düzenleme ile birlikte ciddi yaptırımların gelmesi gündemde.

SONRAKİ HABER