Fırıncılar Odası Başkanlığından açıklama geldi! Ekmeğe zam var mı sorusunu açıkladı

Ekmeğe zam gelip gelmeyeceği 2023 için merak edilen konuların başında geliyor. Türkiye Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı merakları gideren bir açıklama yaptı. Balcı’nın İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı’nın açıklamalarının yol açtığı sorular sonrası söyledikleri haberimizin devamında..

Fırıncılar Odası Başkanlığından açıklama geldi! Ekmeğe zam var mı sorusunu açıkladı

İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı olan Erdoğan Çetin’in açıklamaları sonrası akıllar karışmıştı. Açıklama sonrasında konuyla ilgili Türkiye Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı’nın ne diyeceği merak ediliyordu. Ekmeğe zam gelecek mi diye bekleyen vatandaşların sorularına Halil İbrahim Balcı açıklık getirdi. Bu konuda Erdoğan Çetin’in sözlerinin yanlış yorumlandığını açıklayan Balcı, sözleriyle bekleyenlerin yüreğine su serpti.

Şubat ayında ekmeğe zam var mı?

Artan fiyatlarla birlikte ekmeğe de zam gelip gelmeyeceği merak ediliyor. İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, bu konuyla ilgili yaptığı açıklamayla akılları karıştırmıştı. Türkiye Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı ise konuyu yaptığı açıklamalarla netleştirdi. “Ekmek fiyatında artış gündemimizde olan bir şey değil” diyen Balcı, Erdoğan Çetin'in sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirterek açıklama bekleyen vatandaşları sevindirdi. NTV gündeminde açıklamalarına yer verilen Balcı sözlerine şöyle devam etti: “Aralık ayında yaptığımız toplantıda ocak ve şubatta zammın gündemde olmadığını söylemiştik. Bugün de gündemimizde bir fiyat artışı söz konusu değil.”

Türkiye Fırıncılar Odası Başkanı’ndan ekmek fiyatlarıyla ilgili açıklama

Türkiye genelinde ekmeğin kilogram fiyatının en fazla ne kadar olduğu merak edilen bir diğer konu. Halil İbrahim Balcı bu konuyu da açıklık getirdi. Türkiye geneli ekmeğin kilogram fiyatının en fazla 25 lira olduğunu söyleyen Balcı bu konuyu da netleştirdi. Türkiye Fırıncılar Odası Başkanı Balcı, “ Gram ve fiyat olarak değişiklik arz edebiliyor. 200 gram ekmek 5 liradan satılabiliyor. Bunun altında satanlar var ama en yüksek fiyat kilogramı 25 lira. Kasım ayından bu yana uygulanan fiyat uygulanıyor” diyerek konuyla ilgili detaylı açıklamalarda bulundu. Böylece hem alıcılar hem de üreticiler için merak edilenlere değinen Halil İbrahim Balcı zam söylentileri ile ilgili son noktayı koydu.

SONRAKİ HABER