EYT'liler dikkat e-devlet çalışma hayatım sayfasında prim günleri düşüyor iddiası! SGK çalışma hayatım sayfasını hemen kontrol edin

Türkiye'de emekli olmayı bekleyen milyonlarca EYT'li vatandaş için kritik tarihlere girilmiş durumda. Buna göre ise sosyal medyada yer alan o iddialar gündeme bomba gibi düştü.EYT'lilerin e-devlet çalışma hayatım sayfasında prim günleri düşüyor iddiası! SGK çalışma hayatım sayfasını hemen..

EYT'lilerin e-devlet çalışma hayatım sayfasında iddialara göre prim günleri neden düşüyor?

EYT'lilerin e-devlet çalışma hayatım sayfasında prim günleri düşüyor iddiası! SGK çalışma hayatım sayfasını hemen kontrol edin - Türkiye'de emekli olmayı bekleyen milyonlarca EYT'li vatandaş için kritik tarihlere girilmiş durumda. Buna göre ise sosyal medyada yer alan o iddialar gündeme bomba gibi düştü. Her gün e-devlet üzerinden "Çalışma Hayatım" sayfasına giren emekliler karşılaştıkları görüntüden pek memnun kalmadı. Buna göre ise sosyal medyada yer alan o görseller herkes tarafından bir anda paylaşılmaya başladı.

Emeklilikte yaşının dolmasını bekleyen milyonlar bu süreçte çalışma hayatım sayfasını kontrol ediyor. Sosyal medyada bazı vatandaşlarım prim günlerinin ekran görüntülerini paylaşması herkes tarafından büyük merak konusu olmuştu. Buna göre ise vatandaşlar paylaştıkları ekran görüntülerinde daha önce yüksek olan prim günlerinde düşüş yaşandığını iddia etti. İşte sosyal medyada paylaşılan o gönderiler..

PRİM GÜNLERİ NEDEN DÜŞÜYOR?

Vatandaşlar Emeklilikte Yaşa Takılanlar gruplarında bir araya gelirken zorlu süreçte birbirlerine sahip çıkmaya devam ediyor. Buna göre ise bilgilerin paylaşıldığı mecralarda kişilerin prim günlerinin düştüğüne dair paylaşımlarda bulunması sonrası milyonlar E-devlet Çalışma Hayatım sayfasına giriş yapmaya başladı. Buna göre ise prim günlerinin düştüğünü söyleyen vatandaşlar sistemde hata olup olmadığını araştırıyor. İddialar her gün vatandaşların yeni paylaşımları ile gündeme gelmeye devam ediyor.

EYT'liler dikkat e-devlet çalışma hayatım sayfasında prim günleri düşüyor iddiası! SGK çalışma hayatım sayfasını hemen kontrol edin

Vatandaşların paylaştıkları gönderilere göre prim günlerinin azaldığı gözlemleniyor. İlk gelen bilgilere göre ise kişiler Bağ-Kur günlerinin silindiği ile karşı karşıya kalabileceği iletiliyor. Bunun dışında ise staj ve çıraklık günlerinin de primden çıkarıldığı iddiaları gündemde ki yerini koruyor.

EYT'liler dikkat e-devlet çalışma hayatım sayfasında prim günleri düşüyor iddiası! SGK çalışma hayatım sayfasını hemen kontrol edin - Resim : 2

Vatandaşlar her gün bu konu ile ilgili yeni paylaşımlarda bulunurken gelen iddialar sonrasında ise herkes hafta içi SGK il müdürlüklerine gitmek için yola koyulacak. Daha önce giden vatandaşların yaptığı paylaşımlar ise SGK tarafına bu durumların bildirilmesi gerektiği söylenildi. 

EYT bekleyen vatandaşlılar e-devlet üzerinden "Çalışma Hayatım" sayfasına girerek prim günlerini kontrol etmeleri öneriliyor. SGK uzmanları tarafından yapılan paylaşımlar doğrultusunda prim günlerinde çıkarma veya eksilme yaşayan vatandaşların konu ile ilgili SGK il müdürlüklerine başvurulması öneriliyor. Bu konunun üzerinde duran birçok vatandaş sosyal medyada vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor.