Eskiden kiloyla alınıyordu artık taneyle! Hem de tanesi 99 TL!

Enflasyonun yükselmesiyle birlikte gıda ürünlerine de zam yapılmaya devam ediyor. Artan gıda fiyatlarından balık fiyatları da nasibini aldı. Vatandaşların cebini yakan balık fiyatları adeta dudak uçuklattı. Peki, balık fiyatları ne kadar oldu?

Eskiden kiloyla alınıyordu artık taneyle! Hem de tanesi 99 TL!

Enflasyon rakamlarındaki büyük yükseliş devam ederken, pek çok sektördeki ürünlere de zam gelmeye devam ediyor. Gıda sektöründeki fiyat artışı vatandaşları da bir hayli zorlamaya başladı. Özellikle son dönemlerde artan balık fiyatları da şaşırtmaya devam ediyor. İşte detaylar…

Balık fiyatlarına rekor zam

Gıda ürünlerindeki yaşanan yükseliş vatandaşın cebini zorlarken, özelikle son dönemlerde balık fiyatları da adeta dudak uçuklatıyor. Asgari ücreti, emekli ve memur maaşına yapılan zamlardan sonra gıda gibi pek çok sektördeki ürünlerin etiketlerine de zam geldi. Artan fiyatlar arasında yer alan balık fiyatları da vatandaşı şaşırtmaya devam ediyor. Yoğun fırtınadan dolayı balıkçılar ava çıkamazken, yakalanan balık miktarı da azalmaya başladı. Zorlu hava koşulları karşısında elleri boş dönen balıkçıların bu durumu karşısında balık fiyatlarına da rekor zam geldi. 

Eskiden kiloyla alınıyordu artık taneyle! Hem de tanesi 99 TL!
Balıkçılar Kooperatif Başkanı’ndan açıklama geldi

Perşembe Balıkçılar Kooperatif Başkanı Ünal Karadeniz, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Sezon devam ediyor ve palamut sezonu iyi geçti. Ancak hamsi önceki yıllara göre az ve küçük. Denetimler de devam ediyor. Sürdürülebilir balıkçılık anlamında biz de küçük balıkları tutmamaya dikkat ediyoruz. 2-3 gündür fırtına var ve çeşit balık azaldı. Tabii fiyatlara da yansıdı” ifadelerini kullandı. Peki, balık fiyatları ne kadar oldu?


Balık fiyatları ne kadar oldu?

Zorlu hava koşullarından dolayı balık çeşitliliğinin azaldığı ve bunun da fiyatlara yansıdığı belirtilirken, vatandaşlar da güncel balık fiyatlarını sorgulamaya başladı. Gelen zam sonrasında; İthal Norveç somon dilim kg. fiyatı 329 TL seviyesini aşarken, çipura da markette 99.99 TL olarak satışa çıkıyor. Tanesi 300-400 gram arasında değişen çipuranın 99 TL’den satışa çıkarken, tanesi 800 ila 1000 gram arasında gelen çipuranın tane fiyatı Carrefour marketlerde 149.99 TL’den satışa çıkıyor.

SONRAKİ HABER