Eski Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli Albaraka Türk yönetim kurulu başkanvekili oldu

Albaraka Türk genel kurul sonuçları doğrultusunda eksi Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli'nin Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği'ne atandığı açıklandı.

Eski Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli Albaraka Türk yönetim kurulu başkanvekili oldu

Eski Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli Albaraka Türk yönetim kurulu başkanvekili oldu - Albaraka Türk genel kurul sonuçları doğrultusunda eksi Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli'nin Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği'ne atandığı açıklandı.

Tarım ve Orman Bakanı görevinden affını isteyen Bekir Pakdemirli; Albaraka Türk yönetimine girdi. Yapılan genel kurul sonrasında Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği'ne atandı.

Konu ile ilgili olarak Albaraka Türk’ten  KAP’a şu açıklama yapıldı.

“Bankamızın 22 Kasım 2022 tarih ve 2412 oturum no.lu Yönetim Kurulu  kararıyla; -Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak Bekir PAKDEMİRLİ’nin görevlendirilmesine, -Kredi Komitesi’nde; Houssem BEN HAJ AMOR’un Başkan, Kemal VAROL, Azhar Aziz DOGAR ve Malek Khodr TEMSAH’un (Genel Müdür) Üye olarak görevlendirilmelerine, -Denetim Komitesi’nde; Mustafa BÜYÜKABACI’nın Başkanlık görevine devamına, Bekir PAKDEMİRLİ ve Mohamed Ali CHATTI’nin Üye olarak görevlendirilmelerine, -Kurumsal Yönetim Komitesi’nin isminin “Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik Komitesi” olarak değiştirilmesine, söz konusu komite üyeliklerine; Ghassan Ahmed M. AMODI’nin Başkan; Tawfig Shaker M. MUFTI, Akram YASSIN ve Seyfullah DEMİRLEK’in (Bankamız Yatırımcı İlişkileri Yöneticisi) Üye olarak görevlendirilmelerine,  Ücretlendirme Komitesi’nin isminin “Ücretlendirme ve Aday Gösterme Komitesi” olarak
değiştirilmesine, mevcut üyelerinin Houssem BEN HAJ AMOR’un Başkan, Mustafa BÜYÜKABACI ve Mohamed Ali CHATTI’nin Üye olarak aynen devamına, -Bilgi Teknolojileri Yönetişim Komitesi’nde; Melikşah UTKU’nın Başkanlık ve Malek Khodr TEMSAH’ın Üyelik görevlerine devamına, Hood Hashem Ahmed HASHEM’in Teknik Üyelik görevinin sona ermesine, -Risk Komitesi adıyla yeni bir komite ihdas edilmesine, söz konusu komitede; Houssem BEN HAJ AMOR’un Başkan; Ghassan Ahmed M. AMODI ve Tawfig Shaker M. MUFTI’nin Üye olarak görevlendirilmesine, -Sürdürülebilirlik Komitesi’nin ve İcra Komitesi’nin kaldırılmasına, karar verilmiştir.”

Kamu Gündemi'ni Twitter'dan takip etmek için tıklayın!

SONRAKİ HABER