Erdoğan'dan market fiyatları sonrasında yeni talimat geldi!

Türkiye'de yeni yıl ile birlikte artan enflasyon oranları ile birlikte market fiyatları vatandaşı etkilemeye devam ediyor. Buna önlem olarak Türkiye'nin 81 ilinde açılan Tarım kredi marketleri ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan talimat geldi.

Erdoğan'dan market fiyatları sonrasında yeni talimat geldi!

Erdoğan'dan market fiyatları sonrasında yeni talimat geldi! Türkiye'de yeni yıl ile birlikte artan enflasyon oranları ile birlikte market fiyatları vatandaşı etkilemeye devam ediyor. Buna önlem olarak Türkiye'nin 81 ilinde açılan Tarım kredi marketleri ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan talimat geldi.

Haber Global'ın haberine göre Türkiye'de gıda güvenliğinin sağlanması adına vatandaşların daha ucuz meyve, sebze tüketmesi için çalışmalar başlamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından başlayan marketlerde ki gıda fiyatlarından sonra kurmaylarının üç sorun ile ilgili tüm çalışmaları başladı. İlk olarak elektrik kesintilerine çözüm bulunacağı söylenilmişti. Erdoğan tarafından gelen talimatlar gündeme bomba gibi düştü.

ELEKTRİK PROBLEMLERİ ORTADAN KALDIRILACAK 

 

Türkiye'nin Güney Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan ve uzun süredir de devam eden elektrik kesintileri ile ilgili Cumhurbaşkanı, milletvekillerinden gelen şikayetleri dinledi. Vekiller tarafından gelen şikayetlerde şu yorumlara yer verildi.

'Bu konu hakkında sürekli sıkıntılar yaşıyoruz. Üreticiler elektrik kesintisi nedeniyle zor durumda. Personelden kaynaklı bir durum olabilir. Bu durum hasadı da etkiliyor' yorumunu yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan gelen talepler sonrasında MKYK toplantısındaEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'i toplantıya çağırırırken; 'O bölgede kayıp kaçak yüzde 40, tahsilat oranı ise yüzde 5 civarında. Elektrik borçları ödenmediği için şirket sıkıntıya giriyor ve kesintiler oluyor' dedi. Erdoğan, vatandaşın mağdur edilmemesi noktasında talimatı verdi.

ÜRETİCİLERİN SORUNLARI ORTADAN KALDIRILACAK

Vekiller; sulama birlikleri ve çiftçi arasında zaman zaman ortaya çıkacak olan koordinasyonluktan kaynaklı yaşanan sıkıntıları dile getirirken Erdoğan ise "Tarım bizim çok önemli. Üreticiye en küçük bir sıkıntı verilmesini bile istemiyorum. Gerekirse buralar için yeni bir yapılanmaya gidelim" diye konuştu.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda orman köylüleri ile ilgili de çalışmalar yapılacağını ve bu konu hakkında ki müjdelerin kısa süre içerisinde duyurulacağını paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışmaların bir an önce tamamlanmasını istedi.