Emeklilere bayram ikramiyesi zam müjdesi! 2023 yılında emekli bayram ikramiyesinde flaş gelişme: Cepler bu yıl dolacak

Milyonlarca emekli maaşına zam yapıldı. Bu zam sonrasında emekli bayram ikramiyesine zam yapılıp yapılmayacağı araştırılmaya başlandı.

Emeklilere bayram ikramiyesi zam müjdesi! 2023 yılında emekli bayram ikramiyesinde flaş gelişme

Asgari ücrete yapılan zammın ardından memur ve emekli vatandaşların maaşlarına ne kadar zam yapılacağı en çok araştırılan konulardan biri oldu. Emekli ve memur vatandaşa yüzde 30'luk zam yapılmasının ardından, gözler bayram ikramiyelerine çevrilmiş durumda olduğu belirtilerek geçen yıl 100 TL'lik bir zamla büyük bir hüsran yaşayan emekliler 2023 yılından epey umutlu olduğu bildirildi.

YILLIK 2.200 TL OLMUŞTU

Şu dönemlerde emekli vatandaşların sıklıkla arattığı başlıklardan bir tanesi bayram ikramiyeleri olmuş durumda olduğu belirtilerek geçen yıl Ramazan Bayramında 1.100 TL, Kurban Bayramında 1.100 TL toplamda 2.200 TL bayram ikramiyesi alan emekli vatandaşlar yapılan 100 TL'lik zamla büyük bir hüsran yaşadığı bildirildi.

Emekli maaşına yapılan yüzde 30'luk zam sonrasında Bayram İkramiyesinde de oldukça umutlu olan emekliler bu yıl yüzlerinin gülmesini beklerken, ne kadar zam yapılacağı araştırıldığı belirtilerek tüm emekliler bu habere kulak kesildi.

2023 Emekli bayram ikramiyesinde herhangi bir zam durumunun olup olmayacağı en çok merak edilen konular arasında yer alırken geçen yıl emekli vatandaşlar her iki bayram toplamında 2.200 TL almıştı. 

100 TL ZAM YAPILMIŞTI 

5 yıl içerisinde sadece 100 TL'lik yapılan zam emeklilerin tepki odağında olan bir durum olurken, 2023 bayram ikramiyesi zammı için yetkili mecralardan henüz net bir açıklama gelmediği belirtildi.

ZAM BEKLENİYOR

Ancak emekli bayram ikramiyelerine yıl içinde zam yapılması beklendiği belirtildi. Haber geldiğinde okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz. 

SONRAKİ HABER