Emekli ve memurun maaş farkı tarihi belli oldu! Beklenen tarih duyuruldu: O tarihte hesaplara yatacak

Memur ve emekli zamlı maaş farkları için tarih sorgulaması devam ederken 15 Ocak'ta yatması planlanan memur ve emekli zamlı maaşları, teknik çalışmaların sürmesi nedeniyle ertelendiği bildirildi. Peki zamlı maaş farkı ne zaman yatacak?

Emekli ve memurun maaş farkı tarihi belli oldu! Beklenen tarih duyuruldu

Memur ve emeklilere yapılan yüzde 30'luk zam oranının ardından zamlı maaş farkları için tarihlerin merak edildiği belirtilerek 15 Ocak'ta enflasyon farkıyla birlikte yatan memur ve emekli maaşlarına kalan zam oranı yatmadığı bildirildi. AK Parti Grubu'nda Elitaş ise zamlı maaş farklarının yatırılacağı tarihle ilgili öngörüde bulunduğu ifade edildi.

15 OCAK'A YETİŞMEDİ

Memurlar normal şartlarda zamlı maaşlarını 15 Ocak'ta aldıkları paylaşılarak ancak yüzde 30'luk zamma ilişkin teknik çalışmaların devam etmesi nedeniyle zamlı maaşlar 15 Ocak'a yetişmediği bildirildi. 

Memurlar ve memur emeklileri 15 Ocak'ta toplu sözleşme ve enflasyon farkından kaynaklanan yüzde 16,48 oranında zamlı maaş alacakları belirtilerek ek zam farkının 28 Ocak tarihine kadar yatırılması beklendiği aktarıldı.

AÇIKLAMA YAPILDI 

AK Parti Grubu'nda sözleşmeli personel ile ilgili açıklama yapan Elitaş memur ve emeklilerin yüzde 30 zamlı maaşlarının ne zaman yatacağıyla ilgili "Birkaç gün gecikmeyle olur" ifadelerini kullanmıştı. Bununla beraber Elitaş açıklamalarında memurların 15 Ocak'ta maaşlarını yüzde 16.48 zamlı alacağını, birkaç gün sonra da kalan 13.52 puanlık kısmın hesaplara yatırılacağını bildirdi. Elitaş'ın açıklamaları ise şöyle olmuştu:

"Geçen hafta geçirebilseydik pazar günü yansımış olacaktı. Cuma günü yasalaşsaydı pazar günü herkesin hesaplarına geçme imkanı olacaktı. 15'inde yetişme imkanı sanıyorum yok gibi çünkü sisteme girmeleri bayağı bir zaman alabilir. Pazar günü olmaz da çarşamba-perşembe günü veya gelecek hafta cuma günü bu gerçekleşmiş olur"

TARİH BELLİ OLDU 

Tüm bunlarla beraber Memur ve emekli maaş farklarının 23-27 Ocak 2023 tarihleri arasında hesaplara yatması beklendiği de duyuruldu.

SONRAKİ HABER