Emekli ve memurlara müjde! Maaş farkı ödeme tarihi belli oldu: O tarihte maaş hesaplarına yatıyor

Milyonlarca memur ve emekli, zam farklarının ne zaman yatırılacağını araştırmaya başladı. Bu noktada ödeme tarihlerinin belli olduğu duyuruldu.

Emekli ve memurlara müjde! Maaş farkı ödeme tarihi belli oldu: O tarihte maaş hesaplarına yatıyor

Milyonlarca memur ve emekli, zam farklarının ne zaman yatırılacağını merak ederken memur maaş farkı ödemeleri için Ocak ayının sonuna doğru araştırmalar hızlandı. Memurlar 15 Ocak tarihinde maaş zamlarının yüzde 16,48’lik kısımlarını aldılar ve diğer 13,52’lik kısmın ise daha sonra hesaplara aktarılacağı ifade edildi. Peki maaş farkı ne zaman alınacak?

2 PARÇA HALİNDE ALACAKLAR 

Memur ve emekliler maaş farklarının ne zaman yatacağını araştırıyor ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında maaşlara yüzde 30 civarında zam yapıldığını belirtmişti. AK Partili Mustafa Elitaş da bu konuda bir açıklama yaptı ve memurların zamlı maaşlarını 2 parça halinde alacaklarını vurguladı.

MAAŞ FARKI ÖDEME TARİHİ 

Elitaş yaptığı açıklamalarında "Pazar günü yansımış olacaktı. Geçen hafta geçirebilseydik, cuma günü yasalaşsaydı pazar günü herkesin hesaplarına geçme imkanı olacaktı. 15’inde yetişme imkanı sanıyorum yok gibi." ifadelerini kullandı ve sisteme girmenin zaman alabileceğini Çarşamba - Perşembe günü veya gelecek hafta Cuma günü bu ödemelerin gerçekleşeceğini aktardı. Mustafa Elitaş bu açıklamasını 13 Ocak tarihinde yapmıştı.

EN DÜŞÜK MAAŞ 5.500 TL

Cumhurbaşkanı Erdoğan memur ve emeklilerin maaşlarına yapılan zam oranının yüzde 30’a yükseldiğini, en düşük emekli maaşının ise 5 bin 500 lira olduğunu duyurmuştu.

SONRAKİ HABER