Emekli promosyonlarında şok gelişme! Kamu bankalarında emekli taşıma işlemlerinde 1 yıl zorunluluğu iddiası hemen sorgulayın

Türkiye'de 13,5 milyon emekli için son günlerde yaşanan emekli promosyon ödemeleri ile ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor. Emekli promosyonlarında şok gelişme! Kamu bankalarında emekli taşıma işlemlerinde 1 yıl zorunluluğu iddiası hemen sorgulayın

Emekli promosyonlarında şok gelişme! Kamu bankalarında emekli taşıma işlemlerinde 1 yıl zorunluluğu

Emekli promosyonlarında şok gelişme! Kamu bankalarında emekli taşıma işlemlerinde 1 yıl zorunluluğu iddiası hemen sorgulayın - Türkiye'de 13,5 milyon emekli için son günlerde yaşanan emekli promosyon ödemeleri ile ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor. Buna göre ise emekliler aylıklarını taşıyacakları bankaların promosyon tekliflerini araştırırken kamu bankaları ile ilgili gündeme gelen o iddialar ortalığı birbirine kattı. Bankacılık sektöründen elde edilen bilgilere göre kamu bankalarında emekli aylığı taşıma ile ilgili 1 yıl zorunluluğu gündeme düştü. İşte detaylar ve daha fazlası haberimizin devamında yer alıyor.

Özel bankalar Temmuz ayı itibariyle emekli promosyon tekliflerini güncellerken birçok emekli ise bu süreçte yüksek emekli ödemesi almak için araştırmalar yapıyor. Son dönemlerin en büyük furyaları arasında yer alan emekli promosyon ödemeleri özel bankalarda güncel olarak 8 bin TL'nin üzerine çıkmıştı. Kamu bankalarında ise halen eski ödeme ücretlerinden emeklilere promosyonlar yatırılırken bu süreçte ise 5 milyonu aşkın kamu bankalarında aylık alan vatandaşlar ise özel bankaların yolunu tuttu.

PROMOSYON TAAHHÜTÜ BİTMEYEN EMEKLİLERİ BEKLEYEN ŞOK GELİŞME

Emekli promosyonlarında banka ile kişi arasında 36 aylık bir sözleşme gerçekleştirilmektedir. Banka 36 ay boyunca emekli maaşını aynı bankadan alma sözüne karşılık promosyon ödemeleri yatırmaktadır. Buna göre ise birçok banka promosyon ödemelerinde rakam arttırmazken emekliler ise bu süreçte banka değişikliğine gitmek istiyor. Bankacılık sektöründen gelen bilgiler eşliğinde vatandaşlar maaşlarında bloke riski gibi birçok yasal olmayan işlemle karşı karşıya kalırken gündeme şok bir iddia daha düştü.

Buna göre ise emeklilerin aylıklarını taşımadan önce promosyon aldıkları dönem süresinin en az 1 yıl kadarını doldurması gerektiği iddia edildi. Bankacılık sektöründen gelen bilgiler de bu iddialar halen güncelliğini korurken kamu bankaları ise herhangi bir açıklama henüz yapmadı. Kısa süre içerisinde kamu bankalarında da promosyon teklifleri güncellenmeyi beklerken bu süreçte yaşanılanlar ise emekliler tarafından yakın bir şekilde takip ediliyor.

Gelen iddialara göre kamu bankalarında emekliler 12 ayını doldurmalarının ardından geri kalan 24 ay için promosyon ödemelerinin iadesini yapabileceği ifade edilmişti. Şimdilerde ise gelen bu haberler sonrasında ise vatandaşlar doğru bir bilgilendirme metni bekliyor.