Ekmek fiyatları tüm Türkiye'de sabitlendi! Yeni zam yapılacak mı? Duyuru az önce geldi

Ekmek fiyatları bilindiği gibi Türkiye'de sabitlendi. Ancak yeni zam yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu. Bu konu hakkında önemli bir açıklama yapıldı.

Ekmek fiyatları tüm Türkiye'de sabitlendi! Yeni zam yapılacak mı? Duyuru az önce geldi

Türkiye Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı NTV’ye çok önemli açıklamalarda bulundu. Balcı açıklamalarında Aralık ayında yaptığımız toplantıda ocak ve şubatta zammın gündemde olmadığını söylediklerini bugün de fiyat artışının söz konusu olmadığını ifade etti.

ZAM YAPILACAK MI?

Ülke genelinde azami kilogram fiyatının 25 lira olduğunu hatırlatan Balcı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Gram ve fiyat olarak değişiklik arz edebiliyor. 200 gram ekmek 5 liradan satılabiliyor. Bunun altında satanlar var ama en yüksek fiyat kilogramı 25 lira. Kasım ayından bu yana uygulanan fiyat uygulanıyor.

Bu fiyat Ocak ve Şubat’ta devam edecek. Şubat ayında görüşülecek herhangi bir konu yok. Ben konuyu oda başkanımızla da görüştüm. Ekmek fiyatında artış gündemimizde olan bir şey değil. Şu anda ekmeğin fiyat artışına yönelik bir çalışmamız ve görüşülecek bir ay ve gün belli değil. Giderlerimizi yakından takip ediyoruz"

HERKES MERAK EDİYORDU

Ekmek fiyatlarına son gelen zamdan sonra yeniden zam geleceği konuşulmaya başlanılmışken konu ile ilgili açıklama yapıldı. Yukarıdaki açıklamada yeni zam yapılıp yapılmayacağı resmen açıklandı.

SONRAKİ HABER