Ehliyetini kaptıran ve cezası olanlara müjde! Af geliyor: Cezalar resmen silinecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gerçekleşen Kabine toplantısının ardından alınan kararları duyurdu ve ehliyet affı hakkında müjdeyi verdi.

Ehliyetini kaptıran ve cezası olanlara müjde! Af geliyor: Cezalar resmen silinecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gerçekleşen Kabine toplantısının ardından alınan kararları duyurdu ve trafik puanları ve ehliyet iadelerine ilişkin sevindiren haberi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında yapılacak düzenleme doğrultusunda sürücülerin alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralanmalı kaza, drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerinden kaynaklanan ceza puanlarının silineceğini aktardı. Konu hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle oldu:

CEZALAR SİLİNİYOR 

"Trafik ceza puanlarıyla ilgili bir müjdeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Yapacağımız düzenlemeyle sürücülerimizin alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralanmalı kaza, drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerinden kaynaklanan ceza puanlarını siliyoruz. 2,5 milyon sürücümüzün ceza puanının silinmesi ve 10 bine yakın ehliyetin iade edilecek sürecin hayırlı olmasını diliyorum"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Yüzlerce kişiye güzel haber geldi. Trafik puanları siliniyor ve ehliyetler iade ediliyor.

ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI

Bu durumda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle oldu:

"Trafik ceza puanlarıyla ilgili bir müjdeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Ülkemizin karayolu altyapısı, bölünmüş yollar, köprüler ve tünellerle hızlı, konforlu güvenli yolculuğa uygun hale getirdik. Ölümlü trafik kazalarında neredeyse yarı yarıya azalma sağladık. Bireysel ve ticari karayolu kullanımındaki artış, kural ihlalleri sebebiyle sürücülerimizin ceza puanında ciddi yükselmelere sebebiyet verdi. Yapacağımız düzenlemeyle sürücülerimizin alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralanmalı kaza, drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerinden kaynaklanan ceza puanlarını siliyoruz. 2,5 milyon sürücümüzün ceza puanının silinmesi ve 10 bine yakın ehliyetin iade edilecek sürecin hayırlı olmasını diliyorum."

SONRAKİ HABER