Ehliyeti olanlar milyonlarca kişi dikkat! 1.130 TL para ödeyeceksiniz: Duyuru yapıldı

Ehliyeti olan ve otomobil sahibi olan milyonlarca kişiye duyuru yapıldı. Arabası kendi üstüne olan ehliyet sahibi vatandaşların 2 yılda bir araçları için yaptırdıkları muayene için 1.130 TL ödemesi gerekiyor. Tabi bu fiyat bu yıl için, 2024 yılında yeniden zamlanacak.

Ehliyeti olanlar milyonlarca kişi dikkat! 1.130 TL para ödeyeceksiniz: Duyuru yapıldı

Ehliyeti olan milyonlarca kişiye duyuru yapıldı ve bu duyuruda ehliyeti olan her araç sahibinin ödemesi gerektiği bildirildi. Ayrıca araç sahiplerinin yaptırmakla zorunlu olduğu muayene ücretleri de aktarıldı. 2023’e girerken peş peşe zamlar açıklanırken hususi araçlarda iki yılda bir ticari araçlarda yılda bir kere yapılan muayene fiyatlarının da zamlandığı ifade edildi.

1.130 TL ÖDENECEK 

Tarife otomobillere ayrı kamyonet ve otobüslere ayrı olarak işlendiği belirtilerek 2023 yılında değerleme oranlarında artışa gidildiği aktarılarak 507 TL’ye muayene yapılan otomobil, minibüs ve kamyonet muayenelerinin fiyatlarına dev zam yapıldığı vurgulandı. Bununla beraber fiyatlara yüzde 122 zam yapıldığı paylaşıldı ve bu fiyatların 1.130 TL olduğu aktarıldı.

Otobüs, kamyon, çekici ve tankerlerin yeni muayene ücretlerinin 1.528 TL'ye çıktığı duyurularak tutarın 2022 yılında 685 TL olduğu da bildirildi.

TRAFİK CEZASI DA VERİLECEK

Ayrıca traktör (römorklu, römorksuz), motosiklet ve motorlu bisikletin tarifesi ise 575 TL’ye çıktığı paylaşılarak trafik cezalarına da zam geldiği vurgulandı. Bununla beraber muayenesiz araçla trafiğe çıkmanın cezasının 427 TL'den 951 TL'ye yükseldiği aktarıldı.

SONRAKİ HABER