Düzenleme yapıldı! Emekli aylıklarını yüzde 100 oranında arttıracak formül açıklandı işte o detay

12 milyonu aşkın emeklinin aylıklarını artıracak formül gündeme bomba gibi düştü. Emekli aylıkları o formül ile yüzde 100 oranında artacak.

Düzenleme yapıldı! Emekli aylıklarını yüzde 100 oranında arttıracak formül açıklandı işte o detay

Düzenleme yapıldı! Emekli aylıklarını yüzde 100 oranında arttıracak formül açıklandı işte o detay - 12 milyonu aşkın emeklinin aylıklarını artıracak formül gündeme bomba gibi düştü. Emekli aylıkları o formül ile yüzde 100 oranında artacak. Emekliler gözlerini yeni yılda yapılacak maaş iyileştirmelerine çevirirken bu süreçte maaşlarının oldukça düşük olduğundan şikayetçi. Aylıklarını arttırmak için yöntemler gündeme düşerken hükümetin de gündeminde yer aldığı ifade edildi.

İntibak düzenlemesi ve yüzde 4'lik KDV oranının yüzde yüzde artırılması masada yer alıyor. Buna göre ise yüzde 4'ten yüzde 8'e bu oranın artırılması masada yer alan konular arasında. Türkiye Emekliler Derneği tarafından da bu konu ile ilgili açıklama yapıldı.

EMEKLİLERE NE KADAR ZAM YAPILACAK

 

Yeni yılda emeklilere ne kadar zam yapılacak milyonların gündeminde yer alıyor. Bu konu ile ilgili şu anda enflasyon oranlarında zam yapılacağı bilgileri gelirken hükümetten de gelen açıklamalara bakıldığında Ocak ayında güncellenecek olan emekli maaş zamlarında da enflasyonun üstünde bir iyileştirme yapılacağı iletilmişti. 

Emekli dernekleri de yapmış olduğu açıklamalarda hükümetten beklentilerini sıralarken acil olarak bu problemlerin çözülmesi gerektiği ifade edildi. Bu konular arasında intibak düzenlemesi ve KDV oranlarının da yüzde yüz artırılması gündemde.

Hükümet kanadından intibak düzenlemesi yapıldığı durumda emekli maaşlarında da büyük bir artış meydana gelecek. Bu süreçte de Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Karabük Şube Başkanı Celal Bulut'tan konuya dair açıklamalarda bulundu.

TÜED'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, emeklilerin intibak ve düşük maaş gibi sorunları ile ilgili dernek olarak ülke genelinde çalışmalar yaptıklarını söyledi.

TÜED Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, Karabük yerel medyasına yaptığı konuşmada “TBMM’de şu an görülen bütçe görüşmelerinde emeklilerin bu sorunlarının giderilmesi için mecliste grubu bulunan partilerin il başkanlarını ziyaret ediyor ve dernek genel merkezimiz tarafından hazırlanan kitapçığı takdim ediyoruz. Önümüz seçim ve Türkiye de 14 milyona yakın emekli oyu var. Hele Karabük’te nüfusun yarısını emekli ile eşleri oluşturuyor. Emeklinin sorunlarına hangi siyasi parti eğilirse, seçim beyannamelerinde kim hangi parti emeklilerin bu sorunlarına yer verirse, emekli yüzünü oraya dönecektir.” ifadelerine yer verdi.

Kamu Gündemi'ni Twitter'dan takip etmek için tıklayın!

SONRAKİ HABER