Çocuğu olan aileler dikkat! Nakit para veriliyor: PTT'den 600 TL'nizi alabilirsiniz

Devlet destekleri merak edilen konular arasında yerini korurken çocuğu olan vatandaşlara nakit destek ödemesi yapılacağı bildirildi.

Çocuğu olan aileler dikkat! Nakit para veriliyor: PTT'den 600 TL'nizi alabilirsiniz

Devlet destekleri merak edilen konular arasında yerini korurken devlet tarafından çocuk sahibi ailelere ödeme yapıldığı doğum parası kapsamında yardım miktarı ailedeki çocuk sayısına göre değiştiği ifade edildi. Bu yardımlar kapsamında 1. çocuk için 300 TL ödeme yapılırken 2. çocuk için 400 TL, 3 ve sonraki çocuklar için ise 600 TL verildiği bildirildi. 

AİLELERE ÖDEME YAPILIYOR

15.05.2015 tarihi ve sonrasında canlı doğum gerçekleştiren Türk vatandaşlarına ve Mavi Kart sahiplerine doğum yardımı yapıldığı belirtildi ve doğum parası alma hakkı olan annelere 1. çocuk için 300 TL, 2. çocuk için 400 TL, 3 ve sonraki çocuklar için ise 600 TL ödeme yapılacağı başvuru önceliğinin annenin olup, annenin Türk vatandaşı/Mavi kartlı ya da sağ olmaması halinde, başvuru aynı şartları taşıyan baba tarafından yapıldığı aktarıldı.

Doğum yardımından kimlerin faydalanabileceği merak edildiği belirtilerek yurt içinde ve yurt dışında 15.05.2015 tarihinde ve sonrasında canlı doğum gerçekleştiren Türk vatandaşları ve Mavi Kart sahipleri doğum yardımından yararlanabildiği aktarıldı.

ÖDEME TUTARLARI 

Ödeme tutarları ise şöyle aktarıldı:

Birinci çocuk için 300 TL

İkinci çocuk için 400 TL

Üçüncü ve sonraki çocuklar için 600 TL

SONRAKİ HABER