Çalışma Bakanlığı duyurdu: Memur ve emeklinin maaş farkı tarihi belli oldu! O tarihte hesaplara yatacak

Memur emeklilerinin heyecanla beklediği haberin geldiği bu haber ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından duyuruldu.

Çalışma Bakanlığı duyurdu: Memur ve emeklinin maaş farkı tarihi belli oldu

Gelen bir son dakika haberine göre memur emeklilerinin heyecanla beklediği haber paylaşıldı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada emeklilerin alacağı zam farkı ve ek gösterge farkının 27 Ocak Cuma günü hesaplarda olacağı vurgulandı.

ÖDEMELER BAŞLIYOR 

Memur emeklileri için son dakika haberi geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan açıklama yapıldığı belirtilerek emeklilerin alacağı zam farkı ve 3600 ek gösterge farkları hesaplara yatırıldığı vurgulandı. Söz konusu ödemelerin 27 Ocak'ta başlayacağı aktarıldı.

YAPILAN DUYURU 

Konu ile ilgili olarak Çalışma Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Emekli Sandığı bendi kapsamında emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı almakta olanların 1 Ocak 2023 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan aylık farkı ile 15 Ocak 2023 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan ek gösterge fark tutarları, aylık almakta oldukları banka ve PTT şubelerindeki hesaplarına gönderilerek 27 Ocak 2023 Cuma günü ödenmeye başlanacaktır.

Buna göre;

Aylıklarını her ay alanlara; Ocak ayı olmak üzere 1 aylık tutarında,

Aylıklarını üçer aylıklar halinde almakta olanlardan;

Grupta Kasım-Aralık-Ocak döneminde aylık alanlara; 1 aylık tutarında,

Grupta Aralık-Ocak-Şubat döneminde aylık alanlara; 2 aylık tutarında,

Grupta Ocak-Şubat-Mart döneminde aylık alanlara; 3 aylık tutarında

aylık farkı tahakkuk ettirilmiştir. Bu kapsamda 2.384.079 kişiye ek gösterge farkı dahil ödenecek fark tutarı 7,8 Milyar TL’dir.

SONRAKİ HABER