Böylesi görülmedi: Bir gecede fiyatı 3 kat daha değerlendi

Sosyal medyaya düşen görüntülere göre alüminyum folyo fiyatı bir gecede 3 kat daha değerlendi.

Böylesi görülmedi: Bir gecede fiyatı 3 kat daha değerlendi

Sosyal medyaya düşen görüntülere göre alüminyum folyo fiyatı bir gecede 3 kat daha değerlendi. Türkiye'de alım gücü düşmeye devam ederken, asgari ücrete yapılan ara zamda tamamen eridi. Birkaç gün önce süt ve süt ürünlerine gelen zam sonrası furya devam ediyor. Son olarak ise sosyal medyaya düşen fiyat etiketine göre alüminyum folyo fiyatına zam geldi.

Marketlerde birçok ürüne zam geliyor. Fahiş zamlar ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan en büyük cezayı vereceklerini açıklarken vatandaşların tepkisi hızla artıyor. Son olarak alüminyum folyoya gelen zam tepki topladı.

Tek gecede 3 katı arttı

Böylesi görülmedi: Bir gecede fiyatı 3 kat daha değerlendi

Türkiye'de kadınların sık sık kullandığı alüminyum folyo ürününün 15 metrelik paketine 52 TL zam geldi. Ürün fiyatı 27,90 TL iken 79,90 TL oldu. 

Alüminyum Folyo Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Alüminyum folyo, 0.2 milimetreden ince tabakalar hâline getirilmiş alüminyuma verilen addır, 6 mikrometreye kadar incelikteki tabakalar sıklıkla kullanılır. Çoğunlukla yiyeceklerin, kozmetik ve kimyasal ürünlerin ambalajlanmasında kullanılır. Endüstrideki kullanımının yanında, yiyeceklerin saklanması için tüketicilere de satılır.