Başarılı ekonomist Özgür Demirtaş'tan çağrı: Gerekiyorsa isimleri gizleyin, bulacağım

Başarılı ve ünlü ekonomist Özgür Demirtaş, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile dikkat çekti. Demirtaş tarafından yapılan paylaşım ile borsadaki işlemlerin açıklanması gerekliliği gündeme geldi. Demirtaş'ın paylaşımı dikkat çekti...

Başarılı ekonomist Özgür Demirtaş'tan çağrı: Gerekiyorsa isimleri gizleyin, bulacağım

Türkiye'nin bir numaralı ekonomisti olarak gösterilen başarılı isim Özgür Demirtaş'tan borsaya dair açıklamalar içeren bir paylaşım geldi. Demirtaş yaptığı paylaşımda borsada yapılan işlemlerin açıklanması gerektiğini dile getirdi. Demirtaş tarafından yapılan açıklamalar dikkat çekti.

Sosyal medya hesabını aktif ve etkili bir şekilde kullanan ünlü ekonomist Özgür Demirtaş'tan yeni bir sosyal medya paylaşımı geldi. Demirtaş tarafından yapılmış olan paylaşımda borsada yapılan işlemlerin açıklanması gerektiği belirtildi. Demirtaş'ın paylaşımı sonrasında çok sayıda kişi paylaşımın yorumlar kısmında yer aldı. 

Demirtaş'ın paylaşımı şu şekilde;

"Borsada (ve tabii ki VIOP’ta) yapılan işlemleri açıklayın. Gerekiyorsa isimleri gizleyin, isimler yerine barkod koyun. Kimin küçük yatırımcıyı batırdığını 1 günde bulayım. Yazacağım kısa bir kod bile, kimin türev piyasasında pozisyonla banka hisselerinden kazandığını belirler."

Başarılı ekonomist Özgür Demirtaş'tan çağrı: Gerekiyorsa isimleri gizleyin, bulacağım

Açık bir şekilde konuşan Profesör Doktor Özgür Demirtaş'ın bu paylaşımının ardından çok sayıda kişi paylaşımın altına yorumlar yaptı. Ancak Demirtaş bu paylaşımın ardından bir paylaşım daha yaparak dikkat çekti. Özgür Demirtaş ikinci bir paylaşım ile de şeffaf bir sermaye piyasası olursa Türkiye'nin daha güçlü olacağı belirtildi. Demirtaş ikinci paylaşımında;

"Sermaye piyasalarımız ne kadar ŞEFFAF ve derin olursa. Ne kadar Likit ve öngörülebilir olursa TÜRKİYE o kadar güçlü olur. Borsamız küçük, çok daha büyümesi lazım. Şirketlerin çok ciddi ELEMEDEN geçtikten sonra halka açılması lazım. Ülke olarak YAPABİLİRİZ…" ifadelerine yer verdi.

Başarılı ekonomist Özgür Demirtaş'tan çağrı: Gerekiyorsa isimleri gizleyin, bulacağım - Resim : 2