Bankaların savaşı devam ediyor! O bankalar 30 bin TL emekli promosyonu verecek!

Gelen bir son dakika bilgisi ile emekli promosyon ödemelerinde dev artışa gidildiği öğrenildi. Bu yılın en çok konuşulan konularından olan emekli promosyonlarına ilişkin yaşanan yeni gelişmeler dikkat çekti. Detaylar haberin devamında...

Bankaların savaşı devam ediyor! O bankalar 30 bin TL emekli promosyonu verecek!

Bu yılın Temmuz ayından bu yana bankalar tarafından yeni promosyon rakamları açıklanmaya devam ediyor. İlk etapta pek çok banka 2 bin TL ila 3 bin TL arasında promosyon ödemeleri yapsa da kısa süre içerisinde bu arakam 5 bin TL üst sınırına kadar ulaştı. Ancak bankalar arasında adeta bir savaş haline gelen promosyon yarışında ilerleyen zamanlarda rakamlar 7 bin 500 TL baremine kadar ulaşmış ve ek ödemelerle bu tutarların 10 bin TL'ye kadar gelmesi emekli vatandaşları sevindirmişti.

Bankaların savaşı devam ediyor! O bankalar 30 bin TL emekli promosyonu verecek!

Temmuz ayında asgari ücrete yapılan zammın ardından bankalar tarafından açıklanan emekli promosyon ödemeleri ile ilgili yeni gelişmeler de yaşanmaya devam ediyor. Çok sayıda vatandaş için merak konusu olan en yüksek promosyon ödemeleri ile ilgili yaşanan son gelişme ise dikkat çekti. Bir finans danışmanı tarafından yapılan paylaşım ile emekli promosyon ödemelerinde büyük ölçekli bir artışa gidileceği bildirildi.

Bu yıl içerisinde bazı banka kuruluşları promosyon ödemeleri için takvimini kapatmış ve ödemelerini tamamlamış hale gelmişti. Pek çok banka için ödeme süreci bitmiş olsa da promosyon sürecini tamamlamamış olan banka sayısı da hala daha oldukça yüksek.

Banka promosyonlarında en yüksek rakamlar için ise tarih verildi. Gelen bilgiler kapsamında bazı bankaların 30 bin TL tutarında promosyon ödemesi yapacakları tarihler bildirildi. Sosyal medya platformlarında yapılan paylaşımlar ile verilen bilgiler ilgi çekti.

Çok sayıda emekli vatandaş ve yakınlarını ilgilendiren promosyon ödemelerinde belirtilen 30 bin TL tutarı dikkat çekerken bu ödemelerin yapılması beklenen tarih de paylaşıldı.

Bankaların savaşı devam ediyor! O bankalar 30 bin TL emekli promosyonu verecek! - Resim : 2

30 BİN TL EMEKLİ PROMOSYONU NE ZAMAN VERİLECEK?

Bankalar tarafından verileceği iddia edilen 30 bin TL tutarında promosyon ödemesinin Mayıs 2023 ya da Temmuz 2023'te yapılacağı öne sürüldü. Ödemelerin bu kadar yüksek olacağı iddiası ise olası enflasyon artışı ve döviz kuru göz önünde bulundurulmasına dayandırılıyor.

Ödemelerin bu denli yüksek olması iddiası dikkat çekerken çok sayıda vatandaş da bu ödemeleri hangi bankaların yapacağını merak ediyor. Ödemelerin yalnızca özel banka kuruluşları tarafından gerçekleştirilmesi bekleniyor.