Bakan Murat Kurum duyurdu! 64 ilde 5 gün içerisinde başvuru yapana 500 TL para iadesi

Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından 64 ilde 5 gün içerisinde para iadesi yapılacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yaptığı açıklamada başvuru sahiplerine 500 TL para iadesi yapılacağını açıkladı. 

Bakan Murat Kurum duyurdu! 64 ilde 5 gün içerisinde başvuru yapana 500 TL para iadesi

Vatandaşların ekonomik sıkıntıları her geçen gün artarken, son dönemlerde yükselen gıda fiyatları, kiralık ev fiyatları ve konut fiyatlarındaki yükselişin ardından barınma sorunu da ortaya çıkmaya başladı. Devlet bankaları bu kapsamda vatandaşa çeşitli kampanya ve destek kredi sunmaya devam ediyor.

TOKİ başvuru yapanlar para iadesi alacak

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ tarafından 2022 Eylül ayında yapılan açıklamayla birlikte 81 ilde başvuru süreci başlamıştı. Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için 250 bin sosyal konut projesi için başvurular alınmaya başladı ve kasım ayında başvuruda bulunan 5 milyon kişi için çekiliş takvimi de başladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un yapmış olduğu açıklamada, 12 yeni ilde kura çekilişi tarihleri açıklandı. Projede kura çekilinin tamamlandığı 64 ilde de başvuru sahiplerine para iadelerine başlandı. Kura çekilişine katılmak için TOKİ başvuru parası olarak ödenen 500 TL, kişilere kurada isimlerinin çıkmaması durumunda iade edilmeye başlandı. Peki, TOKİ sosyal konut projesi başvuru ücretinin iadesi nereden ve nasıl alınır?

TOKİ başvuru parası iadesi nereden alınır?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından başvuru sahipleri için 64 ilde para iadesi yapılıyor. Kurada adı çıkmaya kişiler başvuru sürecinde yatırdıkları 500 TL’yi Halkbank ve Ziraat Bankası üzerinden geri alabilecekler. Bunun yanı sıra isteyen kişiler Halkbank internet sitesi üzerinden de online para iadesi başvuru yapabilirler. Başvuru yapanların para yatırdıkları kimlik belgesi ile şahsen başvuru yapmaları durumunda yatırdıkları 500 TL’nin iadesini geri alabilecekler. Vatandaşlara, Halkbank ve Ziraat Bankası üzerinden 64 ilde 5 gün içerisinde para iadesi yapılacak.

SONRAKİ HABER