'Asgari ücretin 4 katı!' Dolar uzmanı Selçuk Geçer Türk lirasının eriyeceği tarihi verdi!

Ekonomist Selçuk Geçer yine iddialı tahminleri ile gündeme geldi. Geçer, döviz kuru ile ilgili çarpıcı tahminlerde bulundu. Öngörülerini aktaran Geçer'in bu sözleri çok dikkat çekecek...

'Asgari ücretin 4 katı!' Dolar uzmanı Selçuk Geçer Türk lirasının eriyeceği tarihi verdi!

Yatırımcıların sürekli olarak takip ettiği başarılı ekonomistlerden olan ve pek çok kişi tarafından dolar uzmanı olarak nitelendirilen Selçuk Geçer doların fırlayacağı tarihi verdi. Geçer tarafından dile getirilenler dikkat çekti. Selçuk geçer yine doların fırlayacağı tarihlere ilişkin açıklamalar yaptı. 

Yaptığı her açıklama ile gündeme gelen ve Türkiye'de en çok tanınan ve takip edilen ekonomistlerden olan Selçuk Geçer tarafından yapılan yeni açıklamalar büyük ölçüde dikkat çekti.

Geçer, döviz kurları karşısında Türk Lirası'nın değer kaybedeceği tarihler ile ilgili sürekli olarak yeni duyurular yapmaya devam ediyor. son olarak yaptığı yeni açıklamalar ile de dikkat çeken Selçuk Geçer'in bu açıklamaları çok konuşulacak açıklamalar arasında yer aldı. Selçuk Geçer, doların TL karşısında fırlayacağı tarihe ilişkin detaylı bilgilendirmelerde bulundu.

İşte Selçuk Geçer'in dolar/ TL kuruna ilişkin yeni açıklamaları;

 

İlerleyen tarihlerde döviz kurlarında oldukça büyük artışların gözlemleneceğini belirten Selçuk Geçer tarafından yapılmış olan açıklamalar dikkat çekti. Geçer yaptığı açıklamalarda "Bu dış ticaret açığı ile bu kısa vadeli borçlarla dolar kıtlığıyla önümüzdeki çok agresif hareketleri görebiliriz. Yükselmelerden bahsetmiyorum. Net bir kırılma ile karşılaşabilir. Yüzde 100'lük bir hareket gelebilir. Bu kaçınılmaz." ifadelerini kullandı.

Doların git gide azaldığını ve bunun Türk Lirası'na olumsuz yansıyacağını belirten Selçuk Geçer "Kıtlaşan dolar hem piyasada hem ekranda sert bir şekilde gitmesine neden olacak. Kurun yukarı doğru fırlaması enflasyonun yükselmesine ve işsizlik furyasını beraberinde getirecek. İnsanlar fakirleşirken bankacılık sektörü karını katlamaya başladı. En çok vatandaş kaybedecek. Türkiye'deki yoksulluk sınırı asgari ücretin 4 katı. 1 Ekim sonrası dolarda hareketlenme sürecek. " dedi.

Bu haber metninde yer alan ifadeler söz konusu ekonomiste ait olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. İçerikte yer alan ifadelerin tamamı bilgi verme amacı gütmektedir. Yatırım yapılması ve daha sonra oluşabileceklerden Kamu Gündemi sorumlu tutulamaz.