Asgari ücrete zam önerisi bu kez patronlardan geldi! Enflasyonun üzerinde bir artış olabilir!

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Başkanı Orhan Turan asgari ücrete gelecek olan zam ile ilgili öneri geldi. Turan "Enflasyonun üzerinde, refah payı olan bir asgari ücret artışı olabilir." diyerek milyonları umutlandırdı

Asgari ücrete zam önerisi bu kez patronlardan geldi! Enflasyonun üzerinde bir artış olabilir!

Asgari ücrete zam önerisi bu kez patronlardan geldi! Enflasyonun üzerinde bir artış olabilir!: Asgari Ücret Tespit Komisyonu bakanlığın yaptığı açılama ile 2022 Aralık ayının ilk haftası asgari ücret zammı ile ilgili görüşmelere başlayacağını bildirdi. Komisyon toplamda 4 kez toplanıp sonunda net bir karar verecekler.

Bu görüşmelere sayılı günler kala Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Başkanı Orhan Turan'dan asgari ücret zammı ile ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Turan Bloomberg HT'ye yaptığı açıklamalarda "Enflasyonun üzerinde, refah payı olan bir asgari ücret artışı olabilir. İşveren çalışanını enflasyona karşı korumak zorunda" şeklinde ifadeler kullandı. 

Türkiye'nin şu anki ekonomi politikasını eleştiren Turan şu anki ekonomiyi 50 yıl önce Uzak Doğu'nun stratejisine benzeterek konuşmalarına şöyle devam etti; "Düşük TL ve ucuz iş gücü ile Türkiye'nin rekabet gücünün sürdürülebilir olabileceğini düşünmüyorum. Bu, 50 yıl önce Uzak Doğu'nun stratejisiydi. Rekabetçi kur ucuz, iş gücüyle ihracatı büyütmek. Bunları yaptığınızda 5-6 ay nefes alıyorsunuz ama sürdürülebilir hale getiremiyorsunuz" dedi. 

SONRAKİ HABER