Antalya Büyükşehir Belediyesi suya indirim yaptı! 5 ton su 5 TL olacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi “5 ton su 5 lira, bir ekmek parası oldu” diyerek Antalya'da suya indirim yapıldığını açıkladı. 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren Antalya’da mesken abonelerinde 5 tona kadar suyun tonu 1 lira olacağı Antalya Büyükşehir Belediyesi web sitesinden duyuruldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi suya indirim yaptı! 5 ton su 5 TL olacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi web sitesi üzerinden duyurulan su indirimi şu şekilde olacak;

"1 Ocak 2023 itibariyle Antalya’da mesken abonelerinde 5 tona kadar suyun tonu 1 lira oldu.

6-20 ton arası ikinci kademede ise suyun tonu 11 lira olarak belirlendi.

Ticarethanelerde ise 10 tona kadar suyun tonu 23.60 liradan 11 liraya indirildi. 50 ton su kullanan besici artık 50 lira su faturası ödeyecek."

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından açıklanan su indirimi Türkiye'de bir ilk oldu. Böcek açıklamasında “Antalya’da 5 ton su bir ekmek parası oldu. Meskenlerde daha önce 290 lira gelen bir fatura indirimin ardından 126 liraya düşecek” ifadelerine yer verdi. 

5 TON 5 TL OLDU

ASAT Genel Kurulu Antalya Büyükşehir Belediyesinin 2023 Bütçesini görüşmek üzere toplandı. Burada alınan karar ile Antalya'da suya indirim yapıldığı açıklandı. Yapılan toplantıdan sonra açıklama yapan Böcek 

Arkadaşlarım suyla ilgili çok ince hesap yaptı. Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz. 5 tona kadar suyun tonunu 1 lira yapıyoruz.  Antalya’da artık 5 ton su bir ekmek parası yani 5 TL. Bu indirimden ilk etapta 1 milyon 201 bin 660 mesken yararlanacak.

Dar gelirli ailelerimiz için önemli bir indirim. Göreve gelmeden önce öğrencilerimize 5 ton su bedava demiştik. Şu an vatandaşımıza da bedavaya yakın bir fiyata su sağlayacağız. Geçen ay 290 lira su faturası ödeyen vatandaşımız indirimle 126 TL ödeyecek. Hakkaniyet içerisinde bir devrim yapıyoruz bugün burada” diyerek bu uygulamanın Türkiye'de bir ilk olduğunu dile getirdi. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi web sitesinde su indirim haberi açıklamaların tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SU İNDİRİM AÇIKLAMASI

SONRAKİ HABER