Altına yatırım yapanlar dikkat! İslam Memiş gram altının sene sonunu kapatacağı rakamı açıkladı!

Türkiye'de küçük büyük demeden tüm yatırımcının ve hane halkının ilk tercihi olan altında İslam Memiş'ten kritik tahmin geldi.

Altına yatırım yapanlar dikkat! İslam Memiş gram altının sene sonunu kapatacağı rakamı açıkladı!

Altına yatırım yapanlar dikkat! İslam Memiş gram altının sene sonunu kapatacağı rakamı açıkladı! Türkiye'de küçük büyük demeden tüm yatırımcının ve hane halkının ilk tercihi olan altında İslam Memiş'ten kritik tahmin geldi. Altın fiyatlarında yaşanan oynaklık devam ederken bu süreçte son beklentisini paylaşan İslam Memiş, gram altının sene sonunu 1200 TL bandında kapatacağını bildirdi.

Dolar ve altın araçlarında gidip gelen yatırımcının "güvenli liman" dediği ve tercih etmiş olduğu altın fiyatlarında gel git devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yükselişe geçen altında tekrardan düşüş resmen başladı.

Geçen ay düşüşle kapatan altın fiyatları yeni hafta öncesinde de düşüşünü sürdürüyor. Merkez Bankası tarafından alınan faiz kararı da ivmenin yukarı yönlü olmasını bekleyen yatırımcılarda altın fiyatlarının düşüşü sonrası hayal kırıklığı yaşandı.

Altın fiyatlarında yaşanan istikrarsız değişimler de yatırımcıları tedirgin ve huzursuz etmektedir. Piyasalara bakıldığında uzmanların uzun vadede altın yatırım yapanların da karlı çıkacağı görüşünde ortak payda buluştular.

ALTINDA DÜŞÜŞÜN SEBEBİ NE?

Gram altında yaşanan düşüş sonrası piyasalar altın uzmanları ve analistlerin görüşlerini takip ediyor. Görüşler ise ilk etapta; son açıklanan makroekonomik verileri, küresel ekonomideki karışık sinyaller ve para politikasındaki belirsizlikler altın piyasasındaki fiyatlamaları zora ittiği düşüncesindeler.

Gram altında ki istikrarsız sürüş sonrası herkes "altında son durum, istikrarsızlık ne zaman düzelecek, altın ne zaman kazandırmaya başlayacak?" sorularını sormaya başladı. Altın yatırımcısının aklından çıkmayan bu düşünceler sonrasında ise piyasa uzmanı İslam Memiş bu noktada ki değerlendirmelerini hatırlattı.

Altın piyasasının seneyi kapatırken ortalama 1200 bandında olacağını belirten İslam Memiş, altın piyasasında 2023 yılı içerisinde de devam edeceğini, hatta 2023 ile birlikte gram altın fiyatlarının 1400 bandına çekileceğini ifade etmişti.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan hiçbir ifade yatırım tavsiyesi değildir.

SONRAKİ HABER