Altın yükselecek mi? Altın fiyatları yeni rekora mı hazırlanıyor?

Kasım ayı başında beri rekor kıran gram altın fiyatları ile ilgili dikkat çekici açıklama yapan, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altının akıbeti ile ilgili tahminde bulundu. Detaylar işte sizlerle birlikte...

Altın yükselecek mi? Altın fiyatları yeni rekora mı hazırlanıyor?

Güvenli liman olarak bilinen altın fiyatlarının rekor seviyelere çıkması ile birlikte, altının yükseliş hızının devam edip etmeyeceği yatırımcılar tarafından merak konusu olurken, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş konu ile ilgili önemli tahminlerde bulundu.

ONS altın beklentisi nedir?

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, ons altının teknik olarak 1.900 $ yukarıda 1.960 $ bant aralıklarını takip edeceğine dikkat çekerek ons altının tekrar 1.900 $ seviyesinden altına sarkma ihtimalinin zayıf olduğunu vurguladı. Mevcut durumlar göz önünde bulunduğunda onsa altında bu tarz bir sarkma gelişmesiyle birlikte orta ve uzun vadeli yatırımcılar için iyi alım fırsatı sunabilir olacağına belirten Memiş, kısa vadeli baskılama sonrasında Ons altının tekrar 2000 $ seviyelerine çıkma ihtimalinin bulunduğuna belirtti.

Gram altın yükselişe geçecek mi?

2024 yılı için Ons altını beklentisini belirten İslam Memiş, 2024 yılında ons altının 2.300 $ seviyesine çıkabileceği yönünde tahminde bulundu.

Kasım ayında rekor kıran gram altın yıla 1.115 TL seviyesinde başlayarak serbest piyasalarda 2 kez art arda 1.870 TL seviyelerini gördüğüne dikkat çeken Memiş, gram altının yükselişiyle ilgili herhangi bir problemin olmadığını belirtti. Hedefinin 1.880 TL devamında 1.900 TL seviyesinin üzerinde yılı tamamlama ihtimali olduğunun altını çizdi.

Hem doların yükselmesi hem de Ons altın cephesinde yaşanan hareketlilik ile birlikte Gram altının yıl sonu 1.900 TL ila 2.000 TL seviyeleri görmesi mümkün olduğunu dile getiren İslam Memiş, 2024 yılında gram altın ilk etapta 2.500 TL seviyesine gelme ihtimalinin güçlü olduğunu belirtti. Elinde gram altın olan yatırımcılara seslenerek, altının uzun vadeli bir yatırım aracı olduğunun altını çizdi. Altın alarak kenarda tutmak enflasyona karşı kendini korumaya devam edeceğine dikkat çekti.

Haber kanalımızda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi olmayıp uzman kişiler tarafından yapılan değerlendirme sonucu belirtilen olası tahminlerdir.

SONRAKİ HABER