Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş açıkladı! Alım fırsatı geliyor

Altın fiyatlarındaki hareketlilik devam ederken, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten altın değerlendirmesi geldi. Yatırımcılar altın fiyatlarındaki bu hareketliliğin devam edip etmeyeceğini merak ederken, Memiş, gram altın hakkında konuştu.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş açıkladı! Alım fırsatı geliyor

Altın fiyatlarındaki dalgalanmalar yatırımcılar tarafından yakından takip edilirken, bu dalgalanmalar vatandaşların da kafasını karıştırdı. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın fiyatları hakkında önemli bilgiler verdi. İşte haberin merak edilen tüm detayları…

İslam Memiş’ten altın yorumu

Gündemde sık sık piyasalar hakkındaki yorumlarıyla adından söz ettiren İslam Memiş, gram altın ile ilgili gelecekteki tahminlerini dile getirdi. Altının seyri hakkında mart ve nisan ayı için tahminlerini dile getiren Memiş, bir uyarıda da bulundu. 2023 yılına yükselişle başlayan gram altın fiyatlarına dikkat çeken, küresel ekonomide iyileşmeye bağlı olarak altındaki yukarı yönlü hareketin süreceğini ifade eden İslam Memiş, kısa süreli bir düşüş yaşanacağını da belirtti.

Kısa süreli bir düşüş yaşanacağını belirten İslam Memiş, alım fırsatının geleceğini de belirtirken, hali hazırda yatırımı bulunanların satış için acele etmemelerini ve alım için bekleyenlerin de yakında yaşanacak kısa süreli düşüşten faydalanmaları gerektiğini aktardı.

Mart ve nisan ayını işaret etti

İslam Memiş açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı: “Bin 100 lira seviyesine kadar kısa vadede bir geri çekilme olabilir. Önümüzdeki haftalarda olabilir. Ancak ekranlarda belki daha alt rakamlar da görebiliriz ama vatandaş bin 100 liranın altında alması zorlaşıyor. Destek seviyelerine çekildikten sonra yeni bir atak bekliyorum. Bu da yılın ilk çeyreği, mart, nisana tekabül ediyor. Bin 280’li rakamlar, bin 350’li rakamlar, yıllık bazda bin 450’li rakamlar sürpriz olmayacaktır. Özellikle altın borcu olanlar kısa vadedeki geri çekilmeleri fırsata çevirebilir. Buraya kadar yükselecek, bu kadar zararım olur diye hesaplama yapabilirler. Elinde altın olanlar da acele etmeyin, yeni rekorlar göreceğiz. Yaz aylarında 1300’lü rakamları rahatlıkla telaffuz edebiliriz” ifadelerini kullandı.

Not: Yatırım tavsiyesi değildir. 

SONRAKİ HABER