Altın ve doların alım fırsatı sunduğuna dikkat çeken Memiş, bu haftanın kazandıranı borsa olacak”

Yapmış olduğu her açıklama ile odak noktası olan Altın ve para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş,  “bu haftanın kazandıranı borsa olacak” dedi. Memiş, altın ve dolar ile ilgili de önemli açıklamalar yaparak altın ve doların alım fırsatı sunduğuna dikkat çekti.

Altın ve doların alım fırsatı sunduğuna dikkat çeken Memiş, bu haftanın kazandıranı borsa olacak”

Altın fiyatları yükseliş hızına devam ederken, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Memiş’ten altın, dolar ve borsa ile ilgili tahminler geldi. Memiş, 2024 yılı dahilinde Doların 45 TL’ye kadar çıkacağını vurgulayarak, altının çıkabileceği en yüksek seviyeye değindi. Peki elinde nakdi olan kişiler yatırımını nasıl değerlendirmeli? Altın ve dolar yükselişe devam edecek mi? Detaylar işte sizlerle

Borsa bu hafta kazandırıyor!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslami Memiş, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), Para Politikası Kurulunun tarafından açıklanacak olan, Kasım ayı faiz kararının sonrasında, TCMB’den 250 baz puan faiz artırımı beklediğini dile getirerek, söz konusu faiz kararıyla birlikte döviz kurları altın gibi materyallerin fiyatlarında hafif gerileme yaşanacağını belirtti. Borsanın ise yükseliş hızına devam edeceğini dikkat çeken Memiş, bu hafta ne döviz ne altın haftası, bu hafta borsa haftası diyerek dikkatleri çekti. Bu haftanın kazandıranı borsa olacağını dile getiren Memiş, dolar ve altın ile ilgili de görüşlerini aktardı.

Memiş, dolar ve altın tahminini açıkladı

Uzman isim doların akıbetiyle ilgili yapmış olduğu açıklamasında Dolar/TL kurunda yaşanan 29,70 lira seviyesindeki kapanış belirterek, doların 2024 yılında zirveye çıkarak 45 liraya bulabileceğini dile getirdi.

Ünlü ekonomist Memiş, gramı altının fiziki tarafta 1.875 TL seviyesinden kapanış yaptığına dikkat çekerek 1.800 - 1.875 TL aralığını takip ettiğini bu hafta yine alım fırsatı sunduğunu belirtti. Gram altın için 2024 yılı tahmininin 2.500 olduğunu ve  devamında ise 2.700 TL bulacağını ifade etti.

Borsanın geçen haftayı 7.853 puanla tamamladığına dikkat çeken Memiş, hedef 8.150 puan diyerek yatırımcılara borsanın kazançlı olacağına vurguladı. Teknik olarak boş alanlar olduğunu 8.150 puan seviyesi görüldükten sonra destek seviyeleri için yeniden yoruma ihtiyaç olduğunu belirtti.

Uzman isim tarafından yapılan açıklamalar güncel veriler ışığında yapılan olası tahminler içermektedir. Bu nedenden dolayı haber kanalımızda yer alan açıklamalar kesinlikle yatırım tavsiyesi değildi.

SONRAKİ HABER