Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş gram altın için ileri ki dönem tahminlerini yaptı! Sırasıyla 1020 1040 1060 TL olacak

Türkiye'de vatandaşların her gün araştırdığı konular arasında yer alan gram altın ile ilgili sıcak gelişmeler var. Altın uzmanı İslam Memiş ileri ki süreç değerlendirmesi yaptı. Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş gram altın için ileri ki dönem tahminlerini yaptı! Sırasıyla 1020 1040 1060 TL olacak

Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş gram altın için ileri ki dönem tahminlerini yaptı!

Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş gram altın için ileri ki dönem tahminlerini yaptı! Sırasıyla 1020 1040 1060 TL olacak - Türkiye'de vatandaşların her gün araştırdığı konular arasında yer alan gram altın ile ilgili sıcak gelişmeler var. Altın uzmanı İslam Memiş ileri ki süreç değerlendirmesi yaptı. İslam Memiş tarafından gelen açıklama ile birlikte gram altında yükselişin tekrar adım adım yaşanacağının sinyalini verdi. Yapılan açıklamalar sonrasında ise yatırımcılar biraz olsun nefes aldı. İşte detaylar ve daha fazlası kamugundemi.com adresinde yer alıyor.

Türkiye'de son haftalarda düşüş eğilimlerinde yer alan altında hareketlilik yukarı yönlü olarak başladı. Rakamlar son olarak 980 TL civarlarında seyrederken geleceği ise nasıl olacak sorgulanıyor.

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, daha önce yaptığı değerlendirmede, "Bir haftalık süreç içinde yatırımcılar kararını vermeli" demişti.

Yatırımcılara hiç bir zaman tavsiyede bulunmayan İslam Memiş, dolar yatırımları ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, "Ben dolardan uzak durmayı tercih ettiğimden dolayı tüm diğer enstrümanları ucuz buluyorum. Doların karşısındaki diğer enstrümanlar daha avantajlı. Euro doların altında kaldı. Euro dolara karşı ucuz kalmaya devam diyor. Bir kağıt paraya yatırım yapacaksam bunun adı dolar değil, euro ve sterlindir benim nazarımda. Dolardan uzak durmakta fayda var" ifadelerini kullandı.

EKİM AYINDA ALTINDA NELER YAŞANACAK?

Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, dünya piyasalarında yaşanılan son gelişmeler neticesinde Ekim ayı piyasa tahminleri yaptı. Başarılı ekonomist son dönemlerde yaptığı açıklamalar ile herkesin dikkatini çekerken dünya düzeninin de değiştiğini ifade etmişti.

Türkiye Gazetesi'nde aktarılanlara göre "Altında bir sonraki atakları 1020, 1040 ve 1060 lira olarak göreceğiz. 1.000 liranın altındaki sarkmalar kalıcı değil" değerlendirmesi gündeme düştü.

Sözlerine devam eden İslam Memiş, "Gram altın TL ekranlarda 980. 998-1001 lira seviyesinde. Ekranlardaki rakamlara inanarak altın düştü diyenlere belirtmek isterim. Gümüş rasyodan kaynaklı altına kıyasla pozitif ayrıştı. Pozitif hareketlerine devam etti. Yukarı yönlü hareketlerini devam ettirecek. Gümüşün gram fiyatı serbest piyasalarda 12 lira seviyesinde. Kripto para piyasasında yatay seyir, satıcılı seyir devam ediyor. Düşüşlerin kalıcı olmayacağını düşünüyorum" sözlerini paylaştı.

EDİTÖR NOTU: Bu haberde yer alan içerik herhangi bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir. Açıklamalar ekonomiste ait konuşmalar olup, kamugundemi.com yatırım tavsiyesi asla vermemektedir.