Alkol fiyatlarına çok büyük zam duyurusu! Özgür Aybaş'tan flaş açıklama: Alkol fiyatları 1.000 TL gelişmesi

Bilindiği gibi alkol ve sigara fiyatlarına çok büyük zamlar yapılmıştı. Özgür Aybaş ise açıklamalarında fiyatlara çok büyük bir zam daha gelebileceğini bildirdi.

Alkol fiyatlarına çok büyük zam gelişmesi! Özgür Aybaş'tan flaş açıklama

Son dönemlerde gelen peş peşe zamlar vatandaşların canını sıkmaya devam ederken alkollü ürünlere gelen zamlar tüketen vatandaşların canının sıkılmasına neden olduğu ifade edildi. Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş çok önemli açıklamalarda bulundu. Aybaş açıklamalarında alkol zamlarına ilişkin düşüncelerini ifade ederken, 3 ay içerisinde fiyatın 1.000 TL’yi bulabileceğini vurguladı.

EYLEM HAZIRLIĞI VAR 

Özgür Aybaş, Twitter üzerinden çok önemli açıklamalarda bulundu. Aybaş açıklamalarında alkol fiyatlarına düzenli aralıklarla zam gelmesine tepki gösterdi ve Mart ayında eylem hazırlığında olduklarını ifade etti.

450 LİRAYI BULDU 

Sosyal medya hesabından ürünlerin zamlı fiyat listesini paylaştığı için tütün ürünlerinin reklam ve tanıtımını yaptığı gerekçesi ile geçtiğimiz ekim ayında 253 bin TL para cezası kesileceğini belirten Özgür Aybaş Türkiye’de üretilen Yeni Rakı’nın Avrupa’da 12 eurodan satıldığını burada yeni zamla 450 TL’yi bulduğunu bildirdi.

1.000 TL OLACAK

Açıklamalarında "Bir 70’lik rakıda bir kadehi sizin, gerisi devletin.” diyen Aybaş’a göre böyle giderse 70’lik rakı 3 aya 1000 TL olacak." ifadelerini kullanan Aybaş şu ifadeleri kullandı:

"Yanımdaki meyhanede, restoranda içilebiliyor ama benim vermem suç sayılıyor. Vergisini ödediğimiz bir ürünü neden satamayalım?"

SONRAKİ HABER