Akbank'tan emeklilere büyük kampanya geldi! Geriye dönük bayram ikramiyeleri faiziyle ödenecek

Türkiye'de emeklilere yılda iki defa ödenen bayram ikramiyeleri ile ilgili özel bankalardan yeni kampanyalar duyurulmaya başlandı. Buna göre ise Akbank emeklilere geçmişe dönük ödeme yapacak. Akbank'tan emeklilere büyük kampanya geldi! Geriye dönük bayram ikramiyeleri faiziyle ödenecek

Akbank'tan emeklilere büyük kampanya geldi! Geriye dönük bayram ikramiyeleri faiziyle ödenecek

Akbank'tan emeklilere büyük kampanya geldi! Geriye dönük bayram ikramiyeleri faiziyle ödenecek - Türkiye'de emeklilere yılda iki defa ödenen bayram ikramiyeleri ile ilgili özel bankalardan yeni kampanyalar duyurulmaya başlandı. Buna göre ise Akbank emeklilere geçmişe dönük ödeme yapacak. Bugün gündeme bir anda düşen gelişmelere göre Akbank emeklilerin verdiği hukuki mücadele resmen sonuçlandı. Bu doğrultuda ise Akbank emeklileri, geçmiş dönem bayram ikramiyelerini faizleri ile birlikte alabileceği bilgisi gündeme düştü. İşte detaylar ve daha fazlası haberimizin devamında yer alıyor.

Bu konu ile ilgili Akbank emeklilerin sosyal güvencesi olan Aksandık'tan açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada 2018 - 2022 yıllarına ilişkin bayram ikramiyeleri için geriye dönük yasal faizleri ile birlikte emeklilere ödeme yapılacağı açıklandı. İşte Aksandık tarafından gelen açıklama..

AKSANDIK'TAN AÇIKLAMA GELDİ

 

“Değerli emeklilerimiz, sandığımız 2018-2022 yıllarına ilişkin bayram ikramiyelerini geriye dönük yasal faizleriyle birlikte siz kıymetli emeklilerimize ödeme kararı alınmıştır. SGK uygulamasına paralel olarak önümüzdeki dönemlerde de bu uygulamaya devam edecek olup, birikmiş ödemelerin ekim ayı sonuna kadar yapılması planlanmaktadır.

FAİZLERİ İLE BİRLİKTE GERİ ÖDENECEK

Akbank'tan emeklilere büyük kampanya geldi! Geriye dönük bayram ikramiyeleri faiziyle ödenecek

Akbank tarafından gelen açıklamalarda 2018 ve 2022 yılları arasında bayram ikramiyeleri için geriye dönük yasal faizler ile birlikte emeklilere ödeme kararı alındığı duyuruldu. Yapılacak olan bu çalışma ile birlikte gelecek dönemler için de bu uygulamalara devam edileceği ve birikmiş ödemesi olan emekliler için ise Ekim ayında ödeme yapılacağı öğrenildi. Vatandaşlar tarafından merakla beklenen açıklamalar sonrasında emekliler 4 yıllık 8 dönem için geçmişe dönük faizi ile birlikte emekli ikramiyelerine kavuşabilecek.

8 MİLYON LOT HİSSE SEDENİ SATMIŞTI

Akbank T.A.Ş. Mensupları Tekaüt Sandığı Vakfı’nın 8 milyon lotluk Akbank hisse senedini tarihi zirveden satarak gündeme gelmişti. Yapılan açıklamalar sonrasında ise ilerleyen günlerde sıcak gelişmeler yaşanması bekleniyor.