Ailelere 1 yıl boyunca her ay 4.200 lira veriliyor! Aileden 1 kişi başvursa yeter: Paralar PTT veznelerinden alınacak

Çocuğu olan ve dar gelirli vatandaşlara devletten güzel haber duyuruldu ve her ay destek ödemesi yapılacağı ve PTT üzerinden alınacağı bildirildi.

Ailelere 1 yıl boyunca her ay 4.200 lira veriliyor! Aileden 1 kişi başvursa yeter

Çocuğu olan ve dar gelirli vatandaşlara devletten güzel haber geldi. Gelen son habere göre Aile Bakanlığı çocuklu ailelere 1 yıl boyunca maddi destekle yardım edecek. Bu yıl içerisinde verilen sosyal destek yardımı hakkında tüm detaylar da paylaşıldı. 

12 AY BOYUNCA DESTEK ÖDEMESİ

Seçime az bir süre kala devletten dar gelirli ve çocuklu ailelere yardım kampanyaları peş peşe açıklanmaya başlanırken 12 ay boyunca maddi destek verileceği ifade edildi.Söz konusu destek ödemeleri çocuk başına yapılıyor. 

Durumu kötü olan ve geçim sıkıntısı yaşayan çocuklu ailelere güzel haber geldi. Devlet maddi destek vermeye devam ediyor. Aile Bakanlığı’nın vereceği destek ile ailelerin yükü bir nebze olsa da azalmış olacak.

BAŞVURULAR E-DEVLET ÜZERİNDEN 

Para desteğinin miktarı çocuk sayısına göre verildiği belirtilerek 1 yıl boyunca verilecek olan bu yardım sayesinde masrafları karşılamakta zorlanan aileler rahatlayacağı aktarıldı. Başvuruların ise e-Devlet üzerinden yapılacağı belirtilerek başvuru yapmak isteyenlerin e-Devlet üzerinden başvuru yapması gerektiği duyuruldu. 

İsteyenler başvurularını Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarında gerçekleştirebilecek.

PARALAR PTT ÜZERİNDEN ALINACAK

Aylık yardımdan yararlanmak isteyenler başvurularını hemen yapıyor. Sonuçlar ise ilgili kişiler tarafından incelenerek 10 gün içerisinde açıklanıyor. Şartları taşıyanlar PTT üzerinden her ay ödemelerini alacak. Sürecin durumu ve başvuru bilgilerini e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz.

SONRAKİ HABER