Aile Destek Paketi ödeme tarihleri! Aile Destek Programı ödemelerine zam geldi mi? 

Aile Destek Paketi başvuru şartları ve ödeme tarihleri vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan, 12 boyunca 850 TL-1250 TL aralığında değişen miktarlarda her ay düzenli olarak bu ödemeler yapılıyor. 

Aile Destek Paketi ödeme tarihleri! Aile Destek Programı ödemelerine zam geldi mi? 

Aile Destek Paketi ödemeleri kapsamında vatandaşlar da zam gelip gelmediğini sorgulamaya başladı. Aile Destek Programı başvuruları e-Devlet üzerinden ve ikametgah adresinin bağlı olduğu Sosyal Dayanışma Vakfı üzerinden başvurular alınmaya devam ediyor. Peki, ödemelere zam geldi mi?

Aile destek paketi ocak ayı ödemeleri ne zaman başladı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık 29 Aralık 2022 tarihinde yaptığı açıklamada; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle, ocak ayının ilk haftası yapılacak olan ‘Türkiye Aile Destek Programı’ ödemelerini öne çekerek hak sahiplerinin hesaplarına yatırıyoruz. ‘Türkiye Aile Destek Programı’ kapsamında 3 milyon hanemize 2,9 milyar TL, ‘Çocuk Desteği Bileşeni’ kapsamında 2,2 milyon hanemize 919 milyon TL olmak üzere toplam 3 milyon hanemize 3,8 milyar TL tutarında ödeme yapacağız” ifadelerini kullandı.

2023 Ocak Aile Destek Programı ödemeleri ne kadar oldu?

Kişi başına düşen aylık gelir aralığına göre hesaplanan Aile Destek Programı ödemeleri kapsamında, gelir miktarına göre yardım tutarı değişiklik göstermektedir. Bu kapsamda hane içindeki kişi başına düşen aylık gelir aralığına göre ödeme miktarları şu şekildedir:

  • 450 TL ve altında olanlar: 1.250 TL alacak.
  • 450 TL üzeri- 311,15 TL ve altında olanlar: 1.100 TL alacak.
  • 911,15 TL üzeri- 1378,30 TL ve altında olanlar: 950 TL alacak.
  • 1372,30 TL üzeri- 1833,45 TL’den az olanlar: 850 TL alacak.

Aile Destek Programı koşulları nelerdir?

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 
  • Mavi kart sahibi olmak,
  • Yerleşim yerinin yurt dışında olması,
  • 18 yaşından küçük olması,
  • Hanesinde memur, kamu işçisi, noter ya da muhtar olarak çalışan ya da yurtdışında çalışan, yurt dışı borçlanan veya özel sandıklar kapsamında olan kişi veya kişilerin bulunması durumlarında başvurular değerlendirmeye alınamayacaktır.
SONRAKİ HABER