81 vilayet için tek tek açıklandı! Akaryakıta yeni indirim işte yeni fiyat tarifesi belli oldu

Türkiye'de merakla takip edilen akaryakıt fiyatlarında yeni gelişmeler gündeme yansımaya devam ediyor.

81 vilayet için tek tek açıklandı! Akaryakıta yeni indirim işte yeni fiyat tarifesi belli oldu

81 vilayet için tek tek açıklandı! Akaryakıta yeni indirim işte yeni fiyat tarifesi belli oldu - Türkiye'de merakla takip edilen akaryakıt fiyatlarında yeni gelişmeler gündeme yansımaya devam ediyor. Brnet petrol fiyatları düşerken petrol fiyatlarında da indirim yapılacağı sektör kaynakları tarafından resmen duyuruldu. Rusya Ukrayna Savaşı ile birlikte baş gösteren akaryakıt krizi de döviz kurlarının etkisiyle sürekli olarak yükselişteydi.

İKİNCİ İNDİRİM AÇIKLANDI

Brent petrol piyasa değerlerinde yaşanan dalgalı gelişmeler akaryakıt fiyatlarının tekrar indirime girmesini sağladı. Buna göre ise motorine 1 TL 56 kuruşluk indirim sonrasında benzine de bir gün arayla iki indirim birden resmen geldi. Benzinin litre fiyatına 17 Kasım Perşembe günü 77 kuruş ve Cumartesi günü ise 75 kuruş daha gelmişti. Yeni gelecek indirim ile birlikte benzin litre fiyatları epey bir düşecek.

20 LİRA SEVİYELERİNE GELECEK

Akaryakıt sektöründen elde edilen bilgilere göre bu gece yarısı akaryakıta 1 lira 16 kuruşluk indirim gelecek. Sektör kaynakları tarafından yapılan açıklamalarda indirimler sonrası ise fiyatların tekrar 20 lira seviyelerine gerilemesi bekleniyor. Bu indirim ile birlikte benzinin litresi İstanbul'da 20 lira 3 kuruş ve Ankara'da 20 lira 19 kuruş ve İzmir'de ise 20 lira 20 kuruşa kadar gelecek. 

LPG'YE İNDİRİM GELECEK Mİ?

Son dönemlerde motorin ve benzinde yaşanan gelişmeler sonrasında vatandaşlar LPG için sıcak gelişmeleri araştırırken elde edilen bilgilere göre ise herhangi bir gelişmenin olmadığı ifade edildi. 

AKARYAKIT HABERLERİ BURADA

Akaryakıta dair en sıcak ve güncel gelişmelerden anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı cep telefonunuza indirin:

ANDROİD İÇİN TIKLA

APPLE İÇİN TIKLA

22 KASIM 2022 AKARYAKIT FİYATLARI

İstanbul'da güncel akaryakıt fiyat listesi şu şekilde:

Motorin litresi 24.79 

Benzinin litresi 21.19

Ankara'da güncel akaryakıt fiyat listesi şu şekilde:

Motorin litresi 24.94

Benzinin litresi 21.37

İzmir'de güncel akaryakıt fiyat listesi şu şekilde:

Motorin litresi 24.96

Benzinin litresi 21.37

Benzin'e gelecek indirim sonrası fiyatların 20 TL'ye sabitlenmesi bekleniyor.

SONRAKİ HABER